Ще у четвер, 21 березня синоптики попереджали киян про сильний сніг, хуртовини, снігові замети, пориви вітру. За повідомленням Укргідрометцентру, такі складні погодні умови зумовлені активним циклоном з центром над півднем України.
За 21 березня на сайті КМДА опублікували повідомлення про готовність «Київавтодору» задіяти всі наявні ресурси для технологічного прибирання дорожньої мережі і забезпечення належного проїзду автотранспорту. Окрім звернень до водіїв з проханням утриматися від поїздок містом без нагальної потреби, у Попова про негоду більше не писали.
22 березня, п'ятниця
У п’ятницю вдень, 22 березня, у міській раді відзвітували, що з наслідками негоди на дорогах столиці борються 328 одиниць снігоприбиральної техніки.
Проте вже під вечір цієї техніки виявилось недостатньо, аби впоратись із численними заторами. Так за даними аналітичної служби "Яндекс Пробки", кілометрові затори у Києві та області оцінили на 10 балів. Крім того, на дорогах столиці було зафіксовано близько 50 дорожньо-транспортних пригод. За даними служби, затори розтягнулись на 800 км і 12 годин.
Через проблеми на дорогах люди не могли дістатися додому по 6-10 годин. Багато столичних мешканців залишали машини просто на дорозі, тисячі киян провели ніч у пробках. Комунальників на вулицях практично не було видно.
Єдиний вид транспорту, що працював, було метро. Однак увечері через величезний пасажиропотік зачинили на вхід одну з найбільш завантажених станцій столичного метрополітену, «Вокзальну». Всі ескалатори станції рухалися лише вгору.
«Ми робимо пріоритет на підняття пасажирів зі станції, це питання безпеки», – пояснили у прес-службі метрополітену, порадивши людям скористатись наземним транспортом.
Перша реакція голови КМДА Олександра Попова на ситуацію у Києві з’явилась аж під вечір суботи. ЗМІ припускали, що він у п'ятницю полетів у Варшаву на футбольний матч «Польща-Україна» і повернувся лише у суботу. Проте перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак заявив, що Попов на футбол не їздив, а перебував на вулицях Києва.
Надзвичайну ситуацію у зв'язку з снігопадом у Києві оголосили лише наступного дня майже в обід – у суботу, 23 березня.
23 березня, субота
На ранок суботи Київ продовжував стояти у заторах.
Ще зранку у Попова заявили, що мають намір почистити столичні дороги від снігу до понеділка.
"Ми повинні за сьогодні і завтра зробити прочистку всіх головних вулиць міста, щоб у понеділок можна було нормально розпочати робочий тиждень", – сказав заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
Уранці через негоду затримувалися численні потяги. Проте "Укрзалізниця" повідомляла, що затримок з відправлення поїздів зі станції Київ-Пасажирський немає.
Проте вже під вечір офіційно визнали затримання потягів й обіцяли затримання до двох годин.
У суботу в магазинах Києва зник хліб, який не могли підвезти через негоду. У кіосках утворились масові черги, а в супермаркетах і магазинах розбирали все.
На такий ажіотаж влада у КМДА відреагували лише наступного дня, повідомивши, що хліб доставляється у звичайному режимі.
24 березня, неділя
Вже у неділю, 24 березня на офіційному сайті КМДА з’явилось повідомлення, що у столиці відновлюють рух громадського транспорту.
"Всю ніч на дорогах столиці працювали дев’ять груп оперативного реагування, які допомогли ліквідувати затори. В місті залишилося лише дві проблемні ділянки, де зараз зосереджені всі сили. Відновлено роботу швидкісного трамваю, а рух трамваїв на Подолі відновлять протягом дня – наразі колії розчищають вручну", – сказав Попов.
Однак насправді на ранок залишались заблокована значна частина транспорту.
У неділю Азаров виїхав перевіряти роботу комунальників у Києві, проте навіть його кортеж не витримав обіцянок Попова про відновлення трансортого руху у Києві і застряг у заметі.
Після того, як прем'єр-міністр не міг вибратися з нерозчищеного снігу, не дивно, що він оцінив прибирання у Києві на "трієчку".
"Я хочу подякувати за роботу всім, хто в ці дні забезпечував життєдіяльність Києва. Загалом я оцінюю роботу на "трієчку", – сказав Азаров.
На брифінгу удень Попов заявив, що надзвичайна ситуація в Києві триватиме ще близько тижня.
А увечері того ж дня в ефірі каналу "1+1", очільник КМДА заявив, що життєдіяльність міста забезпечена.
"На сьогоднішній час я можу категорично стверджувати, що ми забезпечили повністю роботу всіх комунальних служб, життєдіяльність міста забезпечена", – сказав Попов. "В обід ми вже пропустили транспорт, який був накопичений на межах Києва. Тобто життя стабілізовано", – додав він.
"Що стосується шляхів, я гарантую, ми їх забезпечимо, завтра вони будуть по основних магістралях", – сказав голова КМДА.
Однак у цей же день за ініціативою КМДА понеділок 25 березня був оголошений вихідним днем у Києві та області у зв'язку з подоланням наслідків стихійного лиха. Вихідний день оголосили для працівників бюджетної сфери, крім медустанов і структур, які задіяні в боротьбі з наслідками негоди. Такі ж рекомендації уряд дав приватному бізнесу.
25 березня, понеділок
На відміну від КМДА, в Азарова були більш далекоглядними й обіцяли повернути у Київ стабільність у середу. "В середу ситуація не повинна відрізнятися від ситуації, яка була в середу тиждень тому", – сказав Олександр Вілкул на брифінгу в Києві в понеділок.
У понеділок Попов заявив журналістам, що «Громадський транспорт у столиці до ранку 26 березня працюватиме у нормальному режимі». "Всі автобуси сьогодні вийшли на лінію. По трамваях до ранку робота буде завершена", – сказав він.
Водночас Попов попросив у киян поваги киян за боротьбу із сніжною стихією. «І те, що ми за дві доби зробили, я вважаю, що це заслуговує на повагу, тому я дякую всім, хто приєднався до цього», – продовжив він.
Проте вже зранку Київ стояв у численних заторах.
25 березня у Попова заявили, що «медичні заклади столиці працюють стабільно та скоординовано». Директор Департаменту охорони здоров’я Віталій Мохорєв також повідомив, що кількість викликів не перевищувала загально-статистичні дані.
Пізніше Азаров заявив, що особисто тримає ситуацію на контролі, постійно слідкує за роботою оперативного штабу, зокрема за підвезенням хліба.
Незважаючи на особистий контроль прем'єра, у київських продуктових магазинах величезні черги за хлібом не припинились.
Багатьом киянам це нагадало радянські часи.
26 березня, вівторок
Попри запевняння влади, що ситуація на дорогах нормалізується, 26 березня Київ знову став у заторах. Найдовший затор перевищив 18 км.
"Те, що сьогодні відбувається, це аномальна картина… Сьогодні вранці затори в Києві були 10 балів протягом години. Такого не було ніколи. Сьогодні вранці довжина всіх пробок в Києві була близько 790 км. Це практично половина всіх доріг Києва", – заявив менеджер з маркетингу "Яндекс. Пробки в Україні" Дмитро Мельник
Тим часом, у КМДА відзвітували: «На столичні маршрути громадського транспорту вийшло 452 автобуси». Проте за повідомленням киян, не всі з вказаних транспортних засобів прибували на зупинки. Окрім того, не розчищеними залишились колії трамваїв. Загалом, у вівторок у Києві не працювала половина трамвайних і тролейбусних маршрутів. Масштабні затори через нерозчищені дороги унеможливлювали рух транспорту. Тим часом те, що дорога до Конча-Заспи була очищена у першу чергу, у Попова пояснили тим, що вона "категоризована".
на фото дорога на Кончу-Заспу ліворуч, праворуч Київ-Варшава
Згодом голова КМДА звернувся до мешканців столиці з проханням із розумінням поставитися до тимчасових незручностей, пов’язаних із труднощами у роботі громадського транспорту.
«Зрозуміло, що сьогодні на автошляхах ще виникатимуть затори, проте це перший робочий день після стихійного лиха. Консолідовані сили усіх служб Києва зосереджені на очищенні автошляхів та вулиць міста від снігу. Ефективність цієї роботи залежить також від сумлінного виконання автомобілістами, які сьогодні виїхали на дороги міста, правил паркування», – сказав Попов.
Цього ж дня у КМДА знайшли крайнього. Перший заступник Попова оголосив себе без вини винуватим у сніговому колапсі: «Я визнаю, що як керівник комісії з техногенно екологічної небезпеки і надзвичайних ситуацій я недооцінив наслідки, які могли бути від цієї негоди, не організував належним рівнем роботу цієї комісії і не зміг попередити ті наслідки, хоча б деякі з них можна було мінімізувати. У зв’язку з цим я подаю прохання про свою відставку».
У вівторок, 26 березня, Попов знову пообіцяв: «На середу, на ранок, ми ставимо собі завдання таке: щоб життєдіяльність міста була абсолютно нормальною».
27 березня, середа
Проте з самого ранку 27 березня Київ знову стояв у заторах, загальний рівень яких станом на 9 ранку становив 8 балів, пізніше спав. Через нерозчищені дороги та колії досі не працюють по 7 трамвайних і тролейбусних маршрутів. Влада знову обіцяє сьогодні-завтра все вирішити.