Для громадян штраф встановлюється від 2 тис. до 3 тис. рублів із конфіскацією предмета правопорушення, для посадових осіб – від 5 тис. до 20 тис. рублів із конфіскацією, для юридичних осіб – від 20 тис. до 200 тис. рублів із конфіскацією.
Один із авторів законопроекту, віце-спікер Держдуми Сергій Железняк («Єдина Росія») розраховує, що Рада Федерації розгляне законопроект 27 березня.
За його словами, зараз встановлено відповідальність за лайку в громадських місцях, а за нецензурну лексику в ЗМІ, які теж є публічним простором, такої відповідальності немає.
Притягати до відповідальності за нецензурну лайку зараз можна за двома статтями КоАП – «образа» (штраф для громадян від 1 тис. до 3 тис., для юридичних осіб – від 50 тис. до 100 тис. рублів, а за прилюдну образу – для громадян від 3 тис. до 5 тис., для юридичних осіб – від 100 тис. до 500 тис. рублів) і «дрібне хуліганство» (штраф від 500 до 1 тис. рублів або арешт до 15 діб).
У свою чергу, заступник голови конституційного комітету та представник Держдуми в Конституційному суді Дмитро Вяткін пояснив, що в законопроекті не може бути наведений перелік нецензурних слів, вживання яких обмежує нова норма, оскільки такого закритого списку ніколи не було. Визначати, що вважається лайкою, будуть експерти-філологи. Він запевнив, що для них це не складе проблеми, оскільки є відповідні словники і дослідження.
Найчастіше, за словами Вяткіна, нецензурна лайка зараз «проскакує» в теле-і радіопередачах, як правило в прямому ефірі, при цьому на федеральних каналах такі випадки вкрай рідкісні. Він також підкреслив, що на інтернет-ЗМІ законопроект теж поширюється.