18 березня депутат від фракції "Батьківщина" Леонід Ємець після засідання фракції на своїй сторінці у Facebook повідомив, що опозиціонери можуть розблокувати роботу парламенту.
"Щойно з фракції. Завтра можемо розблокувати парламент. Якщо буде виконано ряд вимог: зокрема, щодо постановки на голосування низки соціально-економічних законів, створення тимчасової слідчої комісії (питання Власенко та довиборів у 5 округах), проведення 2 червня виборів мера Києва та Київради", – зазначив політик.
Перед цим опозиціонери оголосили вимоги щодо можливого розблокування Верховної Ради 19 березня. Зокрема, опозиція вимагає розглянути проект постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування фактів антиконституційного перегляду владою волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 року, розглянути проект постанови ВР про призначення чергових виборів депутатів Київради і міського голови Києва, а також заслухати звіти уряду та президента.
Між тим, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що Кабінет міністрів готовий до конструктивної роботи з народними депутатами і просить підтримати 19 першочергових законопроектів.
"Прошу підтримки всіх фракцій щодо всіх наших 19 проектів законів … 8 з них стосуються євроінтеграції, три з них соціально важливі", – сказав він.
У понеділок Центральна виборча комісія зареєструвала народними депутатами Романа Стаднійчука за списком Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" і Олександра Козуба за списком Партії регіонів замість позбавлених депутатських повноважень за рішенням ВАСУ Сергія Власенка та Андрія Веревського.
За дане рішення проголосували 9 членів ЦВК, п'ятеро – утрималися.
В опозиції таке рішення назвали незаконним, оскільки «Центрвиборчком остаточно оформив та розділив відповідальність за раніше ухвалене незаконне і антиконституційне рішення Вищого адміністративного суду, яким Власенка було достроково позбавлено депутатських повноважень".
18 березня стало відомо, що Генеральна прокуратура відмовилась поінформувати захист Юлії Тимошенко, чи будуть викликатися на допит у суді нові свідки у справі про вбивство Євгена Щербаня. Про це Тижню.ua повідомив адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк.
«Я звертався з відповідною заявою до слідчого, щоб захисту повідомили чи будуть викликатися нові свідки, хто це може бути і коли? Але слідчий відмовився надати цю інформацію, пославшись на те, що суд вирішуватиме, чи викликати на допит свідків обвинувачення. Жодної конкретної інформації мені не надали», – сказав Плахотнюк.
Він зазначив, що захисту невідомо, які слідчі дії наразі здійснюються у цій справі і чи здійснюються слідство взагалі, бо «генпрокуратура веде справу дуже не прозоро».
За його словами, терміни слідства у справі, вочевидь продовжили, оскільки сьогодні збігають відведені КПК два місяці на її розслідування, а повідомлення про її передачу до суду – досі не має.
У понеділок президент Віктор Янукович підписав Указ № 141/2013 «Про Міністерство доходів і зборів України». Згідно з текстом документу Міністерство доходів і зборів є правонаступником Державної податкової та митної служб України, що реорганізуються.
Указом установлено, що до прийняття законодавчих та інших нормативно-правових актів у складі міністерства доходів і зборів та його територіальних органів утворюються та діють підрозділи податкової міліції.
Міністр доходів і зборів здійснює повноваження, пов'язані з прийняттям, проходженням та звільненням зі служби осіб рядового і начальницького складу податкової міліції, які проходять службу у складі міністерства відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Та 18 березня стало відомо, що у Казахстані опозиція ініціює загальнонаціональний референдум, на який будуть винесені питання про вихід країни з Митного союзу (МС) і Єдиного економічного простору. Зазначається, що 16 березня в Алма-Аті відбулися збори ініціативної групи з референдуму. У засіданні, за інформацією організаторів, взяли участь 500 делегатів з усіх регіонів республіки. Згідно з чинним законодавством країни, саме така кількість громадян, які представляють усі регіони республіки, може ініціювати референдум.
Також на референдумі винесуть питання про повернення державі приватизованих стратегічних підприємств, про заборону на будівництво атомної станції та про введення виборності акимів (глав адміністрацій – Ред) усіх рівнів.
За чинним законодавством, документи, прийняті на зборах, підлягають передачі в Центрвиборчком, який за підсумками перевірки повинен видати ініціаторам референдуму підписні листи.
Для проведення референдуму ініціаторам необхідно зібрати не менше 200 тисяч підписів.