У списку країн з високим рівнем людського розвитку, Білорусь, Росія і Казахстан тримають, відповідно, 50-е, 55-е і 69-е місце.
У цій категорії також Грузія, Україна, Азербайджан і Вірменія – вони перебувають на 72-й, 78-й, 82-й і 87-й позиціях.
Естонія, Литва і Латвія поміщені в категорію країн з найбільш високим рівнем людського розвитку, мають 33-е, 41-е і 44-е місця відповідно.
Туркменістан знаходиться на 102-у місці, майже на початку списку країн із середнім рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі також – Молдова та Узбекистан – на 113-й і 114-й позиції відповідно. У списку країн із середнім рівнем розвитку також Киргизстан і Таджикистан, які розділяють 125-е місце.
До п'ятірки країн із найвищим рівнем людського розвитку ввійшли Норвегія, Австралія, США, Нідерланди та Німеччина.
Список замикають Нігер, Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Чад і Буркіна-Фасо – країни з низьким рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі – 44 країни.
Нагадаємо, у 2011 році Україна в рейтингу індексу розвитку людського потенціалу опустилась посіла 76 місце, в 2010 році – 69 місце.
ПРООН робить щорічну доповідь про людський розвиток з 1990 року. Документ містить дані про рівень життя і соціальної захищеності жителів різних країн, показники здоров'я, рівня освіти і культурного розвитку населення, стану злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей в ухваленні рішень. У дослідженні беруть участь 193 країни-члена ООН.