НОВИНИ

Україна увійшла до списку країн із високим рівнем розвитку

Українапосіла 69 місце у рейтингу людського розвитку, до якого увійшло 169 країн

Українапосіла 69 місце у рейтингу людського розвитку, до якого увійшло 169 країн.

Про це йдеться у доповіді Програми розвитку ООН (ПРООН) «Реальне багатство народів: шляхи розвитку людини», оприлюдненій напередодні, повідомив Центр новин ООН.

Україна разом із Білоруссю (61 місце) та Росією (65 місце) увійшли до списку країн із високим рівнем людського розвитку. Україну в цій категорії списку обійшли також Казахстан та Азербайджан, які зайняли відповідно 66 та 67 місця. Грузія на 74 місці, а Вірменія – на 76.

Десятку держав з найвищим рівнем людського розвитку у світі складають Норвегія, Австралія, Нова Зеландія, США, Ірландія, Ліхтенштейн, Нідерланди, Канада, Швеція та Німеччина.

Групу із середнім рівнем розвитку людського потенціалу разом із Фіджі очолює Туркменістан, який зайняв 87 місце. У цій же групі - Молдова – на 99 позиції, Узбекистан - на 102, Кыргызстан - на 109 и Таджикистан - на 112.

У групу країн із низьким рівнем людського розвитку увійшла 41 країна. Останніми у спику йдуть Нігер, Демократична Республіка Конго та Зімбабве.

Доповідь містить дані про рівень життя і соціальної захищеності жителів різних країн, показники здоров'я, рівня освіти і культурного розвитку населення, стану злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей у прийнятті рішень.

Фахівці оцінили розвиток за останніх 20 років і прийшли до висновку, що у 2010 році люди в цілому стали багатшими, здоровішими і забезпеченішими. Вони мають більше можливостей обирати своїх керівників і забезпечувати їхню звітність, ніж в будь-який інший період історії. У більшості країн збільшилася тривалість життя.

Найбільш повільний прогрес відзначався в країнах Африки на південь від Сахари, уражених епідемією ВІЛ. У країнах колишнього СРСР спостерігалося зростання смертності серед дорослих.

Програма розвитку ООН видає доповідь про людський розвиток щорічно, починаючи з 1990 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги