Автором книги є Володимир Чередниченко, який, за словами Руденка, "цілком може претендувати на роль головного творця Януковичіани".
Ця книга Чередниченка складається як із окремих епізодів попередньої його роботи – "Національна ідея" (2010), так і з нових історій.
Попередня книга Чередниченка
Серед героїв – Михайло Добкін, Дмитро Медвєдєв, Віктор Черномирдін, Леонід Кучма, Сергій Тігіпко, Віктор Пшонка, Олександр Лавринович, Анатолій Присяжнюк, Віталій Захарченко та інші.
На відміну від "Національної ідеї" у "Вікторі Януковичі", автор чомусь вже не згадує ані про дворянські корені Віктора Федоровича, ані про "сословіє", яке оточує президента – Льовочкіна, Акімову, Скубашевського, Рафальського.
У книзі 47 історій, 250 сторінок та 6 ілюстрацій із зображенням Януковича. Тираж – 1500 екземплярів.
Розпочинаються оповіді із часів прем'єрства Януковича і завершуються нашими днями. Замість передмови – пророцтво Зосіми, священика із Нікольської церкви, який, як виявляється, напророчив Віктору Федоровичу і губернаторство, і прем'єрство, і президентство ще у ті часи, коли той керував автопідприємством.
Про Януковича-мисливця ходять легенди. Цьому захопленню Віктора Федоровича Чередниченко присвятив окрему розповідь – "Полювання на вовків".
У ній Янукович разом із єгерем, його синами та головою Великоновоселківської районної адміністрації Валерієм Широю влаштовує облаву на вовків.
"… Промелькнула непрошеная мысль о том, что есть в охоте какой-то элемент жестокости, но ведь существует беда, которую несут серые разбойники, поэтому и нужно следить за их численностью. Виктор Федорович крепче сжал свою пятизарядную "беррету", и ее холодный металл, казалось, добавил охотнику хладнокровия и уверенности в себе" (с. 14).
"..- Такой человек, – улыбнулся Валерий Шира. – Остановить его невозможно. Сколько лет с ним знаком, но не перестаю удивляться. Интеллигент высшей пробы, доктор наук, но может вот так, плечом к плечу со всеми… Сам идет в загон, не подъезжает…" (с. 15).
Утім, пише Руденко, вся велич постаті Віктора Януковича постає у описі робочої наради після святкування 20-річчя Незалежності. На ньому обговорювали новий Кримінально-процесуальний Кодекс. Присутні усі високопосадовці.
"…Янукович задержал тяжелый взгляд на вице-премьере, министре социальной политики Сергее Тигипко:
– Вот мне, Сергей Леонидович, интересно: кем вы себя ощущаете? По-прежнему, реформатором?..
Тигипко задержался с ответом.
– А вы? – Президент обратился к Генеральному прокурору.
– Я, Виктор Федорович, ощущаю себя конем! – откликнулся Пшонка. – Не выше рабочей, – уточнил, – лошадки… Я знаю свое место.
Президент перевел взгляд опять на Тигипко и несколько секунд, молча, смотрел вице-премьер-министру в глаза.
– Сергей Леонидович, а как вы относитесь к моей идее не лишать людей свободы за совершение экономических преступлений? – спросил Янукович.
Вице-премьер Сергей Тигипко отреагировал правильно.
– Это хорошо, что вводятся понятия "домашний арест" и "личное обязательство". Хорошо, что по экономическим преступлениям предлагается применять залог. Хорошо, что допросы и очные ставки при необходимости будут проводиться дистанционно по скайпу…" (с. 212).
Нагадаємо, що сам Віктор Янукович також написав чимало книг. Зокрема 2011 році донецька друкарня "Новий світ", зокрема, виплатила президентові авторську винагороду в сумі 16,4 млн гривень за написані в 2005-2010 роках Януковичем книги "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "…І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання", "Подолати шлях", "Як Україні далі жити", а також на літературні твори, які в майбутньому будуть створені автором.
Проте навколо книги Януковича "Україна – країна можливостей" в 2011 році розгорівся скандал – автора звинуватили у плагіаті.
На прес-конференції Янукович розповів, що свій письменницький гонорар витратив на дітей.