НОВИНИ

Янукович розповів, що свій письменницький гонорар витратив на дітей

Президент Віктор Янукович витратив 7 млн 552 тис зі свого гонорару за видані книжки на благодійність. Про це він повідомив на прес-конференції в Українському домі 1 березня.

Він наголосив, що з 25 лютого 2010 року – за три роки, на благодійні цілі з його гонорару було використано 7 млн 552 тис 400 грн.

Зокрема, в 2011 році 120 тис. грн було передано багатодітній сім’ї з села Волинці Чернівецької області. Янукович наголосив, що ця сума вказана в його  декларації про доходи  за 2011 рік.

У  2012 році на благодійні цілі Янукович перерахував  – 7 млн 432 тис грн чотирьом маленьким дітям віком до 4 років.

Зокрема, дворічному Віктору Пузійчуку з села Базар Житомирської області, який потребував термінової операції через вроджену ваду серця, було перераховано допомогу в сумі 160 тис. грн.

Також 800 тис. грн. перерахували Анні Трандюк  з Овруцького району Житомирської області, яка мала вроджену ваду – відсутність шару шкіри,  та потребувала лікування за кордоном. «На жаль, ця дитина померла, але мати передала залишок коштів на допомогу іншій дитині – яка мала таку ж хворобу», - сказав президент.

Також 4 млн  682 тис. грн. президент перерахував Олексію Смиковському з Овруцькому району Житомирської області, який має вроджену ваду головного мозку та потребує лікування закордоном.

1 млн 790 тис грн. отримала на лікування три річна Вероніка Лазаренко з Кривого Рогу, яка хвора на рак кісткового мозку.

«Ці суми були вказані в декларації за 2012 рік. Слідкуйте, я сказав про це публічно, що ці кошти, (в мене Слава Богу вистачає грошей, ті, які я заробляю) я їх буду витрачати тільки на благодійну діяльність», - сказав Янукович, та порадив журналістам взяти з нього в цьому приклад.

Як відомо, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він отримав 757,6 тис. грн (графа «заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору»), 155,4 тис. грн відсотків за банківським вкладом, та 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ» (місто Донецьк). Зокрема, видавництво отримало права на створені у 2005-2010 роках Януковичем  книги  «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок», «…І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити», а також на літературні твори, які у майбутньому будуть створені автором. З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.