25 лютого у Брюсселі в будівлі Ради Європейського союзу розпочався саміт Україна-ЄС. У складі української делегації були голова адміністрації президента Сергій Льовочкін, віце-прем'єр Юрій Бойко, міністр закордонних справ Леонід Кожара, міністр юстиції Олександр Лавринович, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.
Відбулася зустріч президента України Віктора Януковича, президента Ради ЄС Германа ван Ромпея і президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу у вузькому колі. Замість запланованих 20 хвилин вона тривала більше двох годин. Джерело у дипломатичних колах повідомило журналістам, що під час цієї зустрічі могли обговорюватися питання щодо кримінальних справ екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Під час саміту було підписано угоду про виділення Києву макрофінансової допомоги в розмірі 610 млн євро. Документом також визначаються умови виділення коштів: перший транш допомоги буде виділений після набрання чинності Меморандуму, Кредитної угоди і висновків Європейської комісії про задовільний хід реалізації домовленостей з МВФ. Подальші транші виділятимуться за результатами виконання урядом України визначених у Меморандумі критеріїв у сфері управління державними фінансами, торгівлі, енергетиці, а також реалізації податкової політики і політики у фінансовому секторі. Термін реалізації програми допомоги становить два роки з моменту вступу Меморандуму в силу.
Також мiж мiнiстерством економiчного розвитку i торгiвлi України та генеральним директоратом європейської комiсiї з питань торгiвлi у рамках самiту були підписані домовленості щодо неформального дiалогу iз питань бiзнес-клiмату.
За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, за результатами саміту єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер запропонував Україні розглянути питання створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю України, Росії та ЄС.
Європейці ж наголосили на неможливості одночасового руху і в Європейський, і у Митний союзи.
Під час прес-конференції по завершенні саміту Янукович заявив, що «розмова з керівництвом Європейського Союзу дає… підстави для оптимізму". За його словами, основною темою саміту було питання про порядок денний на поточний рік, а саме – про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Янукович підтвердив, що Україна налаштована на реформування виборчого законодавства, на реформу судової системи та в інших сферах, щодо яких, наголошували в ЄС.
Між тим, український президент не почув критичних запитань. Українські журналісти повідомили, що сталося непорозуміння, через яке не прозвучало жодного запитання Януковичу щодо згортання демократії в Україні.
За результатами XVI Саміту Україна-ЄС було ухвалено спільну заяву. Ознайомитися з повним текстом можна тут.
25 лютого в Україні відбулася низка заходів, приурочених до третьої річниці інавгурації президента Віктора Януковича. Так, о 10:00 від Європейської площі стартував марш із кількох тисяч маніфестантів на підтримку Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Вони тримали в руках прапори з партійною символікою, зокрема «БЮТ-Батьківщини», Європейської партії та національні прапори. Крім цього протестувальники тримали портрети Тимошенко і Луценка. До акції долучилися і опозиційні депутати – зокрема Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Микола Томенко, В’ячеслав Кириленко та інші.
Марш пройшов вулицею Грушевського, Інституцькою і завершився на Майдані Незалежності, де маніфестанти ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, містилося прохання щодо введення персональних санкцій проти українських урядовців, представників судової влади, працівників правоохоронних органів, які брали участь у "сфальсифікованих судових процесах над політв’язнями". Після цього протестувальники розійшлися.
Однак, окремі учасники акції залишилися в очікуванні грошової винагороди. Це підтверджують відеозаписи журналістів, зроблені поблизу Майдану. За інформацією ЗМІ, за участь у марші платили по 100 гривень.
Також в цей день відбулася акція Коаліції учасників помаранчевої революції (КУПР) на вулиці Банковій. Кілька дівчат намагалися потрапити до Адміністрації президента з плакатами «чивокунЯ, насоси на 4 роки» та двома насосами. Наявність останніх протестувальники пояснили тим, що Янукович три роки надуває український народ. Акція тривала всього 5 хвилин. Близько 14:00 біля Адміністрації президента дівчат зустрів кордон міліції, через який протестувальники намагались прорватись, однак правоохоронці їх затримали та посадили в автозак. Загалом було затримано 13 осіб.
Цього ж дня у Львові відбувся флеш-моб з яйцями та мильними бульбашками. Акцію "Розстріляй режим яйцями" влаштували активісти "Народного руху". У парку навпроти обласної держадміністрації близько 30 молодих людей поставили двометрову рогатку, і впродовж кількох хвилин обстрілювали карикатурне зображення президента яйцями.
Водночас, у центрі Львова – на площі Ринок активісти львівського осередку «Батьківщина» провели флеш-моб з театралізованим дійством. Чоловік з портретом Віктора Януковича сидів на золотому унітазі, роздаючи перехожим порожні обгортки від цукерок, та надуваючи мильні бульбашки, які символізували його невиконані обіцянки.
На площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку театралізоване дійство «Фьодорич, час прощатися» організували молодіжний осередок організацій «Сокіл» та «Молодіжна Свобода».
У Черкасах же прихильники Об’єднаної опозиції провели акцію «Похорон демократії».
Та 25 лютого стало відомо, що Рауль Кастро переобраний головою Державної ради Куби на новий п'ятирічний термін до 2018 року в ході прямого і таємного голосування на першій сесії Національної асамблеї народної влади (однопалатного парламенту) VIII скликання.
Першим заступником Рауля Кастро став 52-річний Мігель Діас-Канель, колишній міністр вищої освіти, інженер-електрик за фахом. Він змінив на цій посаді 82-річного Хосе Рамон Мачадо Вентура, який став його заступником.
Заступниками голови Держради також обрані керівник головного контрольного управління Гладіс Бехерано, екс-міністр інформатики і зв'язку Раміро Вальдес, перший секретар комуністичної партії в провінції Гавана Ласаро Мерседес Лопес, генеральний секретар Центрального профспілки трудящих Сальвадор Вальдес.