Присутній на засіданні уряду комісар ЄС з розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле вказав, що Україна повинна дати ЄС чіткий сигнал прихильності до виконання вимог Союзу та здійснення реформ, необхідних для підписання Угоди про асоціацію. «Треба також пам'ятати, що ми не можемо чекати: вікно можливостей відкрито зараз. Тому що якщо ми, Україна і ЄС, пропустимо листопадовий термін, більше не буде «грудневого терміну» чи «дедлайну січня 2014 року». В політиці строки роль грають. А для того, щоб створити нову політичну точку відліку потрібні будуть місяці, якщо не роки, якщо глянути на політичний календар в ЄС та Україні. Ми вже виклали, яким має бути шляхи вперед і чітко визначили невирішені питання. Тепер потрібен чіткий знак швидкого і відчутного прогресу та зобов’язань особливо напередодні саміту 25 лютого», – сказав Фюле.
Також єврокомісар нагадав міністрам, що листопад 2013 року є крайнім терміном для виконання Україною умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
Прем'єр-міністр Микола Азаров в свою чергу запевнив євро комісара, в тому, що курс країни на євроінтеграцію незмінний, а також, що Україна та Європейський Союз знаходяться за кілька кроків від підписання Угоди про асоціацію.
Також сьогодні Фюле зустрівся з керівництвом ВР, головами фракцій та комітетів парламенту, а також з уповноваженою Верховної Ради з прав людини Валерією Лутковською.
Єврокомісар також виступив з промовою у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», вказвши, що в межах імплементації Плану дій з візової лібералізації з ЄС Україна потребує ще ухвалення або повторного ухвалення законів, що стосуються боротьби проти корупції та дискримінації, а також захисту даних та прав меншин.
Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та екс-президент Європейського парламенту Пет Кокс заявили, що Державна пенітенціарна служба поширила недостовірну інформацію про те, що вони нібито не висловлювали претензій і зауважень за результатами відвідування екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко в харківській лікарні.
Сьогодні ж слідчий суддя Печерського райсуду Києва Оксана Царевич перенесла проведення слідчих дій у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня на прохання підозрюваної екс-прем'єра Юлії Тимошенко на 13 лютого і зобов'язала забезпечити доставку Тимошенко на судове засідання до Апеляційного суду Києва. Раніше Державна пенітенціарна служба заявила, що Юлія Тимошенко відмовилась брати участь у судовому засіданні по справі Щербаня з використанням відеоконференцзв'язку (приміщення апеляційного суду м.Києва – приміщення ЦКЛ "Укрзалізниці").
7 лютого не відбулося пленарне засідання сесії Київради, під час якого планувалося розглянути бюджет Києва на 2013 рік та Програму соціально-економічного розвитку. Засідання було перенесено на 8 лютого після того, як організатори й учасники мітингу під будівлею міської ради заблокували входи до неї.
Пізніше представники ВО "Свобода" та ВО "Батьківщина" захопили колонний зал у будівлі Київської міської державної адміністрації і впустили туди близько 100 учасників акції протесту з вулиці. Згодом опозиціонери та громадські активісти прийшли в кабінет голови КМДА Олександар Попова для проведення переговорів про відкритість роботи Київради та загалом дій міської влади Києва.
Після переговорів з секретарем Київради Галиною Герегою, мітингувальники домоглися присутності 20 представників громадських організацій на завтрашній сесії та залишили колонний зал Київради.
Прокуратура Києва внесла подання керівнику столичної міліції з вимогою невідкладно вжити належних заходів до забезпечення охорони громадського порядку під час проведення сесії Київради. Раніше в столичній міліції заявили, що перевіряють обставини блокування Київської міської ради
Сьогодні депутати від опозиції продовжили блокувати трибуну і президію Верховної Ради, вимагаючи забезпечити персональне голосування народних депутатів. Народні депутати з фракції УДАР залишились у сесійній залі Верховної Ради на ніч.
Лідер фракції УДАР Віталій Кличко запропонував провести перевірку системи для голосування «Рада-3», відомої як «сенсорна кнопка». В свою чергу лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що сенсорна кнопка не вирішить питання персонального голосування. «Проблема сенсорної кнопки не вирішує проблему персонального голосування, тому що там працює тепловий датчик, і якщо підставити мобільний телефон, зідравши лакове покриття кнопки, то ви вільно можете проголосувати двома або більше кнопками, які є поряд. Тому ця пропозиція цілком надумана», – сказав регіонал.
Стало відомо, що співвласниками телеканалу «Інтер» стануть бізнесмен Дмитро Фірташ і голова адміністрації президента Сергій Льовочкін. «Ідею придбання «Інтера» ми почали обговорювати із Сергієм Льовочкіним ще в 2006 році, тоді ж вперше обговорили цю угоду із власником каналу. Переговори у кілька етапів тривали протягом усього цього періоду часу, і я радий, що ми досягли домовленості про закриття угоди», – заявив Фірташ.
Сьогодні Льовочкін повідомив, що президент Віктор Янукович візьме участь у проекті "Розмова з країною", який відбудеться за участю Першого національного каналу 22 лютого та візьме участь у прес-конференції, призначеній на 1 березня 2013 року. Також голова адміністрації президента розповів про майбутні закордонні візити Віктор Януковича.
Центральна виборча комісія затвердила зразки документів для проведення всеукраїнського референдуму згідно з вимогами закону "Про всеукраїнський референдум".
Микола Азаров на зустрічі з представниками місії Міжнародного валютного фонду запевнив, що Україна продовжить наполягати на перегляді 11-річного контракту на постачання газу з "Газпромом", підписаного в 2009 році, домагаючись більш вигідних умов.
Київський апеляційний господарський суд скасував ухвалу Господарського суду Київської області про порушення провадження у справі про банкрутство «АероСвіту».
Бориспільський міськрайонний суд (Київська область) задовольнив клопотання прокуратури про тимчасовий арешт екс-прем'єра Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова, нещодавно затриманого в міжнародному аеропорту "Бориспіль".
Антипрезидентська більшість у парламенті Грузії проголосувала за те, щоби відкласти призначений на 8 лютого щорічний виступ президента Міхаіла Саакашвілі в парламенті на невизначений термін. Саакашвілі має намір звернутись до народу з підготованою промовою з Національної бібліотеки столиці.
Також сьогодні Апеляційний суд Тбілісі скасував останнє зі звинувачень проти колишнього міністра оборони Іраклі Окруашвілі, щодо зловживання службовим становищем і службового недбальства при закупівлі неякісних боєприпасів
У США відбувся 61-ий щорічний Національний молитовний сніданок. Кількість гостей на заході, за різними оцінками, становила близько 3 тисяч осіб. На Національний молитовний сніданок приїхали і ряд народних депутатів України, як від провладної, так і від опозиційних партій, а також окремі представники українського бізнесу.