«Минулого року німецька RWE виграла процес, довівши, що ринкові спотові ціни на газ є набагато нижчими за ціни, які виставляє Газпром своїм клієнтам», – відмітив Савін.
Він додав, що Україна ймовірно сподівається повторити такий успіх у Стокгольмському арбітражі.
В той же час в. о. директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в коментарі Тиждень.ua зазначив, що Нафтогаз скоріш за все не подаватиме до суду на Газпром.
«Якщо досі не подав, то може і не подати надалі. Якщо президента щось змусить, якщо там буде якась критична ситуація виходити, тому що в казні грошей немає, може і подадуть. Важко сказати», – сказав Омельченко.
Між тим, на думку експерта по Україні Віденського інституту міжнародних економічних досліджень Василя Астрова, у своїх зусиллях зменшити енергетичну залежність від Росії Україна нараз не повинна надто покладатися на сланцевий газ.
«Проблема зі сланцевим газом полягає у тому, що навіть незважаючи на спірний вплив його видобутку на довкілля, видобувати його почнуть не раніше 2017 року, а до того часу в політичному житті може відбутись багато суперечок», – відмічає експерт.