НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: не варто переоцінювати значення угоди з Shell

Підписання угоди між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку газу щільних порід на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях – подія значуща, але її значення переоцінювати не варто. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

«Подія дійсно значуща, вона означає створення правових рамок для реалізації довгострокового, розрахованого на 50 років, проекту видобутку газу щільних порід (а не сланцевого газу, бо він – для Олеської площі). Проте переоцінювати значення підписаної угоди також не варто», – заявив експерт.

«В тому випадку, якщо в процесі пошуково-розвідувальних робіт буде підтверджена наявність комерційно-видобувних запасів і потім буде розпочато їх видобуток, тоді можна буде говорити про те, що ця угода відіграла фундаментальну роль в поширенні власно видобувного потенціалу України та енергетичної безпеки України», – додав він.

За словами Гончара, наразі ця угода дає шанс Україні.

«Тому це крок у вірному напрямку, але не слід цим сильно зачаровуватися», – зазначив експерт.

Гончар також не бачить причин, щоб впровадження цією угоди зашкодило Україні.

«Про шкоду Україні ведуть мову екологи і псевдоекологи. Нетрадиційний газ видобувається в США, Великобританії не перший рік. Якихось катастрофічних чи вкрай негативний наслідків від видобутку нетрадиційного газу не зафіксовано. Те, що відбувається в медіа просторі це швидше маніпуляцій фактами і поодинокими випадками, які швидше мали місце внаслідок порушення технологічних процесів, але наслідки яких мають локальний, а не глобальний характер», – пояснив він.

Нагадаємо, 24 січня в Давосі за участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Як відомо, у жовтні минулого року нафтогазова компанія Shell спільно з ДК «Укргазвидобування» на Харківщині почала буріння першої свердловини для пошуку сланцевого газу в ущільнених пісковиках.

Промисловий видобуток сланцевого газу на Олеському та Юзовському родовищах планується почати в 2017 році.

Financial Times пише, що угода з Shell сприятиме збільшенню обсягів іноземних інвестицій в Україні лише, якщо влада вдасться до викорінення корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.