Президент Українського союзу промисловців і підприємців, радник президента і народний депутат Анатолій Кінах (Партія регіонів) заявив, що, всупереч заявам уряду про підтримку національного виробника, в економіці відбуваються протилежні процеси, про це пише "КоммерсантЪ-Украина".
"Тенденції досить серйозні. Виробництво скорочується. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі зросло до 15 млрд грн. Щорічно знижується питома вага національної продукції на внутрішньому ринку – в 2012 році імпорт склав 46%. А серед споживчих товарів частка імпорту (в різних секторах. – Ред) сягає від 60% до 90%", – заявив Кінах після оптимістичного виступу Азарова на зустрічі з членами Ради підприємців.
Азаров, який коментував висловлювання більшості учасників заходу, утримався від відповіді своєму однопартійцю.
Водночас, констатувавши критичну ситуацію в економіці, Кінах зазначив, що підтримує програму Кабміну щодо виходу з кризи, але запропонував уряду конкретизувати, що саме воно має намір робити для заміщення імпорту вітчизняною продукцією.
Як повідомлялось, під час Ради підприємців, Азаров обурився занепадом легкої промисловості України.
"Ми дійшли до межі. Що це за країна у 45 мільйонів, яка нічого не виробляє з погляду легкої промисловості? У кожного з нас, які тут сидять, костюми імпортні, сорочки імпортні, краватки імпортні, взуття імпортне. Куди далі їхати? Приїхали вже. Настав час вживати, говоритимемо, радикальних заходів, які дозволять нам піднятися", – сказав Азаров.
Також прем’єр запевняв, що уряд працює "в системі відкритості і достатньої прозорості".
Нагадаємо, 29 січня президент Віктор Янукович під час зустрічі з керівниками антимонопольних відомств іноземних держав розповів, що влада вже три роки займається реформами в Україні, і завдяки цьому їй вдалося утримати економічну ситуацію, подолати дефіцит бюджету, який був на початку 2010 року, і кожного року забезпечувати зростання економіки.
Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку – серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.
Інвестори та експерти констатують погіршення інвестклімату в Україні.