У США розглядають можливість застосування “закону Магнітского” до України

26 Січня 2013, 12:23

За його даними, зараз у Сенаті ведуться розмови про розширення сфери застосування цього закону.

"І тут з'являється Україна. Уточню, що сенат спочатку хотів поширити дію цього закону на всіх чиновників будь-якої країни світу, викритих у серйозному порушенні прав людини, потім – на країни ОБСЄ, потім – на країни екс-СРСР. Тепер довелося ще більше звузити список із суб'єктивних причин: низка середньоазіатських країн є важливими партнерами США в афганській кампанії. Найменш болісно для США включити в цей список лише Україну, Росію та Білорусь. І є сенатори, які лобіюють саме такий сценарій", – підкреслив Семерак.

За його словами, додатковим елементом напруженості між владою України і США стала недружня позиція ГПУ до американських колег, наслідком якої стала візова заборона Ренату Кузьміну.

Семерак зазначив, що в США відбулася еволюція підходу до "закону Магнітського".

"Замість списку конкретних осіб було вписано список критеріїв, порушення яких призводить до санкцій. Вони описують дії або бездіяльність представників влади, внаслідок яких права та свободи тієї чи іншої особи істотно обмежуються. Так, нині розглядається питання про підпадання під ці критерії всіх депутатів Держдуми РФ, які голосували за закон про заборону всиновлення російських дітей американцями", – розповів екс-депутат.

"Відповідно розширюється й географія застосування – на Білорусь, до якої завжди були запитання, і на Україну, наявність "політичного правосуддя" в якій визнала резолюція сенату. Вона, звичайно, має суто рекомендаційний характер і Держдеп може її ігнорувати, але…", – додав Семерак.

Політик припустив, що "список Магнітського" може бути розширено на українських чиновників протягом півроку.

Як повідомляль, 14 грудня 2012 року президент США Барак Обама підписав закон про надання Росії статусу нормальних торгових відносин і "списку Магнітського"

Законопроект про скасування поправки Джексона-Веніка, що обмежувала торгівлю,і одночасному введенні візових санкцій щодо порушників прав людини в Росії сенат конгресу США схвалив 6 грудня.

У прийнятому варіанті законопроекту санкції передбачаються тільки щодоросіян, а не стосовно порушників прав людини у всіх країнах світу, як пропонувалося спочатку.