«Мій колега, Сергій Ківалов, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі, підняв дуже важливе питання. При визначенні держав із структурними недоліками коректно було б використовувати не прямий математичний облік кількості скарг в ЄСПЛ, а комплексний підхід з урахуванням, зокрема, і показника кількості скарг до чисельності населення », – вважає регіонал.
Шпенов зазначив, що при використанні математичного підходу Україна входить до переліку країн з найбільшою кількістю скарг, однак об'єктивно на 10000 населення у нас припадає лише одна скарга, що в кілька разів менше, ніж, наприклад, у Сербії, Чорногорії, Молдові, Хорватії.
«Недоброзичливці нашої країни намагаються маніпулювати цифрами, прагнучи виставити Україну в непривабливому світлі на міжнародній арені. Вони «забувають» і про те, що ЄСПЛ розглядає тільки 10% скарг, що надходять від громадян України, тоді як інші 90% зізнаються неприйнятними », – підкреслив народний депутат.
«Таким чином, всі спроби представити Україну як країну зі структурними проблемами – не більш ніж маніпуляції. Упевнений, об'єктивний підхід, запропонований Сергієм Ківаловим і схвалений групою залучених експертів, розставить все по своїх місцях », – підсумував політик.
Нагадаємо, раніше міністр юстиції Олександр Лавринович заявляв, що українці часто звертаються до Європейського суду з прав людини, бо влада дуже добре працює та забезпечує правову освіту громадян.
Як раніше заявляв урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Назар Кульчицький, Україна не є лідером за кількістю скарг до Європейського суду з прав людини: станом на жовтень в ЄСПЛ знаходились 10,4 тис скарг на Україну – 7,5% від загальної кількості всіх скарг.
Між тим, за словами голова ЄСПЛ Діна Шпільмана, Україна входить до п'ятірки країн, від громадян яких надходить найбільше скарг.