Губернатор Донеччини визнав, що деградація шахтарських селищ змусила його задуматись

22 Січня 2013, 10:59

За словами Шишацького, йому відомо про масове поширення копанок – нелегальних місць видобутку вугілля в містах Сніжне, Торез, у Шахтарському районі, де розміщено багато закритих, непрацюючих шахт і покинутих вугільних виробок.

«Знаю про ситуацію в Сніжному, де прямо у дворах купують ділянки і всередині ведуть видобуток. Скажу чесно: на жаль, доводиться погодитися з тим, що десь є справді повна деградація цих покинутих шахтарських селищ. І нам необхідно цю проблему визнати і думати про те, яким чином там все-таки замістити. Тому що, на жаль, ось такі приватні копанки – їх і оформляти не немає ніякого сенсу і можливості. Але для деяких людей ці копанки просто джерело виживання», – зазначив Шишацький.

На його думку, «і Сніжне, і Торез, і Шахтарський район залишаються зоною екологічного та іншого лиха».

Він повідомив, що в ОДА буде заплановано «поїздку губернатора, але з конкретними пропозиціями для поліпшення ситуації, у тому числі і з коштами, які ми можемо з субвенції соцекономрозвитку області направити на ці райони, на ті самі убиті дороги, водопостачання тощо, де є цілий клубок проблем».

Оцінюючи роботу місцевої влади, зокрема, діяльність мера Сніжного в питанні нелегального видобутку вугілля, Шишацький заявив, що керівник міста тут, звичайно, пасивний.

«Дещо пасивна позиція місцевої влади, у тому числі й мера Сніжного», – сказав губернатор.

З приводу думки місцевих жителів про те, що керівники міста і місцеві правоохоронні органи самі зацікавлені в існуванні копанок як джерел їх доходу, Шишацький зазначив: «Чесно сказати, я дійшов висновку, що часто, напевно, простіше людину замінити, чим змінити. Тому будемо думати і над цим питанням».

Як повідомлялось, у грудні народний депутат від ПР Володимир Зубанов пояснив причини нерівномірного розподілу коштів на розвиток територій України. Зокрема, Зубанов заявив, що у держбюджеті-2013 на розвиток Донбасу передбачено коштів більше, ніж на інші регіони України, через погану екологію в регіоні.

Читайте також: Незворотна деіндустріалізація Донбасу призводить до знелюднення регіону