За даними Держстату, спад виробництва на сільгосппідприємствах становив 6,5%, у домогосподарствах – 2,4%. При цьому індекс виробництва продукції рослинництва за підсумками 2012 року скоротився на 8,2%, зокрема на агропідприємствах – на 10,1%, в домогосподарствах – на 4,6%.
Індекс виробництва продукції тваринництва в 2012 році збільшився на 3,8%, зокрема на сільгосппідприємствах – на 7,6%, у домогосподарствах – на 1,2%.
Водночас, за інформацією Держстату, аграрні підприємства 2012 року у порівняні з 2011 збільшили обсяги вирощування худоби і птиці на 7,2%. , зокрема великої рогатої худоби – на 4,9%, свиней – на 8,4%, птиці – на 7%.
Середньодобові прирости великої рогатої худоби на вирощуванні, відгодівлі та нагулі збільшилися на 5%, свиней – на 8%.
Середній надій молока від однієї корови в агропідприємствах збільшився на 13,3%, до 4664 кг, у приватних господарствах селян – на 1,5%, до 4442 кг.
Як повідомлялось, у листопаді минулого року Віктор Янукович заявив, що влада докладатиме зусиль для просування аграрної продукції на нові світові ринки, та посилить активність України в роботі міжнародних організацій, що регулюють світові ринки сільгосппродукції.
Нагадаємо, міжнародні експерти вважають виробництво величезної частину аграрної продукції селянськими господарствами, головною проблемою українського сільського господарства, а відсутність цивілізованого ринку землігальмує надходження інвестицій та нових технологій.
Читайте також: Прокляття гречкосіїв