"Питання приєднання до Митного союзу не є економічним. Це питання політичне, що є очевидним, – говорить він. – Інакше не було б такого розподілу людей. Адже коли Фонд "Демократичні ініціативи" ставить запитання про умови вступу в ЄС, то там дуже рівномірна підтримка по всьому регіональному спектру. А якщо ми ставимо питання жорстко про Митний союз, то тут відразу відбувається поділ України. Значить це питання вибору цивілізаційного, політичного вибору України, а не економіки".
Тому, за словами Чалого, ті, хто розповідають, що це питання чистої економіки – говорять неправду.
"У принципі, думка громадян відіграє свою роль, але при цьому ключову роль у зовнішній інтеграції повинні грати все-таки політики, яким на нещодавніх виборах люди делегували владу, принаймні в парламенті. Згідно з даними опитування, питання, яке об'єднує всі опозиційні сили ("Батьківщину", УДАР і "Свободу" – Ред.), – це питання євроінтеграції. Тому абсолютно доречні внесені зараз законопроекти чи проекти постанов про відповідні заяви на підтримку євроінтеграції", – вважає Чалий.
Як повідомлялось, посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв вважає, що вступ до Митного союзу може надати Україні лише короткострокові дивіденди. На його переконання, ті кілька мільярдів доларів, про які говорить Москва – це лише плата в обмін на втрату суверенітету України у контексті здійснення власної торговельної політики та відмови від курсу на інтеграцію з ЄС
Нагадаємо, у Європарламенті виступають за підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді 2013 року.
Читайте також: Експерт: 2013-го влада продовжить маневрувати між ЄС і Росією