Експерт вважає, що основна причина звільнення Калініна пов’язана з тим, що він «не потягнув» цієї посади: і за досвідом, і за професійними ознаками.
«Чому відбулася ця заміна? Якщо порівнювати ситуацію з міністром оборони, то і той, і інший працювали близько року на своїх посадах. На мою думку, тодішня хвиля кадрових змін була певним кадровим експериментом. Тоді перекинули в уряд Хорошковського, і потрібно було призначити свою людину в СБУ. Призначили Калініна. Але, як на мене, він виявився більше охоронцем і не був повною мірою готовим для керівництва таким складним відомством, як СБУ», – відзначає Фесенко.
«Але є ще один важливий момент. Я думаю, що, можливо, в заміні Калініна зіграла свою роль ситуація, пов’язана, зокрема, і з Росією. Ймовірним приводом для таких кадрових змін стала скандальна ситуація із LNG-терміналом. Абсолютно очевидно, що тут провина не тільки Каськіва, хоча він і головний фігурант у цій справі. Вина лежить і на наших спецслужбах. Вони мають перевіряти такі контракти, мають перевіряти підписантів і надавати відповідну інформацію апаратові Кабінету міністрів. Не можна такі справи робити експромтом. Тим паче – публічні підписання», – наголосив Фесенко.
За його словами, є великі підозри, що скандал із підписанням цього контракту був спровокований.
«Можливо, це була спецоперація російських спецслужб в інтересах «Газпрому», аби дискредитувати саму тему терміналу зрідженого газу. І постає питання: чому спрацювали ці спецслужби? Можливо, тут якраз і проявився недостатній професіоналізм Калініна. Або його недостатній контроль над службою», – припускає Фесенко.
«Тому я не виключаю, що ця ситуація з іспанським контрактом могла бути безпосереднім приводом для відповідних змін у керівництві СБУ», – заявив він.