«Це регламентовано нашим відомчим наказом, який завірило Міністерство юстиції. Там написано чітко, як здійснюється охорона лікувальних закладів. Там розписані пости, й один із постів – безпосередньо у палаті, де перебуває хворий. Тому безпосередньо із нею в палаті перебуває вартовий, жінка. Тільки жінки і завжди тільки жінки», – наголосив Лапінський, коментуючи закиди захисників Тимошенко щодо незаконності перебування вартового у палаті екс-прем’єра.
Водночас він підкреслив, що у кімнаті, де Тимошенко приймає душ, а також у туалеті, жодних засобів відеоспостереження не встановлено.
За словами Лапінського, у палаті Тимошенко встановлено дві відеокамери. У коридорі на 9-му поверсі лікарні – ще одна відеокамера. Лапінський підкреслив, що вони не записують відеоматеріал.
«У душі ніколи не було відеоспостереження. Це домисли. Всього три відеокамери: дві відеокамери в палаті, одна – у коридорі. Вони працюють в режимі он-лайн, не на запис», – запевнив Лапінський.
За його словами, встановлення відеоспостереження за ув’язненими – загальноєвропейська практика.
Лапінський підкреслив, що відеоспостереження в палаті Тимошенко встановлено для того, щоб забезпечити її безпеку.
«Спостереження, встановлене у палаті Тимошенко, встановлено для того, щоб забезпечити її безпеку, охорону і забезпечити, щоб до неї не проникли сторонні особи. Це все спрямоване на збереження її здоров’я і життя», – сказав він.
За словами Лапінського, Окружний адміністративний суд Києва раніше відхиляв скарги захисту Тимошенко на начебто незаконне відеоспостереження та перебування вартового у палаті екс-прем’єра.
Нагадаємо, 8 січня Власенко оприлюднив відкритого листа Тимошенко президентові Віктору Януковичу, в якому екс-прем'єр оголосила про початок акції громадянської непокори. Зокрема, вона відмовилася повертатися в палату доти, доки там триває відеоспостереження і цілодобово перебуває караул.
У рамках акції непокори екс-прем'єр провела ніч із вівторка на середу в душовій кімнаті.
Читайте також: Повний текст відкритого листа Юлії Тимошенко