НОВИНИ

Тимошенко на знак протесту припиняє лікування

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка перебуває у стаціонарі ЦКЛ “Укрзалізниці” в Харкові, розпочала акцію громадянської непокори: відмовляється співпрацювати зі слідчими, повертатися у свою палату і припиняє курс лікування. Про це говориться у відкритому листі екс-прем’єра на ім’я президента Віктора Януковича, який на брифінгу в Харкові 8 січня виголосив її захисник народний депутат Сергій Власенко.

“Від сьогодні я оголошую свою особисту акцію громадянської непокори. На сьогодні це єдине моє право, яким я можу скористатися”, - йдеться в листі Тимошенко, в якому вона наголошує на  узурпації влади Віктора Януковичем та проведенні в Україні політичних репресій. 

Згідно з листом, також Тимошенко відмовляється визнавати прокурорів та слідчих, які, на її думку, є заангажованими та упередженими.  “Ваші прокурори та слідчі діють іменем України, але їх гімном була і залишається «Мурка». Для них не існує ні законів, ні Конституції, ні офіцерської честі”, - підкреслила  Тимошенко.

Вона зазначила, що відмовляється від спілкування зі слідчими, відмовляється надавати пояснення та відповідати на їхні запитання, брати участь “у будь-яких замовних кримінальних провадженнях”.

Тимошенко також підкреслила, що від сьогодні відмовляється добровільно приїжджати на засідання судів.  “Це вже давно не суд, а інквізиція без справедливості та честі. Ваші псевдосуди та псевдосудді, Вікторе Федоровичу, гниють та смердять. Немає сенсу від них очікувати правосуддя, фаховості та неупередженості”, - наголосила екс-прем’єр.

Вона підкреслила, що готова чинити фізичний опір спробам примусового доставлення до суду.

Тимошенко також зазначила, що із сьогоднішнього дня не дозволятиме проводити огляди або обшуки в її речах.  “Я буду фізично захищатися, незважаючи на хворобу”, - підкреслила вона.

 Крім того, Тимошенко зазначила, що також відмовляється повертатися до своєї палати у ЦКЛ “Укрзалізниці”, доки звідти не знімуть камери відеоспостереження і не виведуть караул.

 За словами Власенка, Тимошенко зараз знаходиться у кімнаті для зустрічей із захисниками. За його даними, це приміщення також прослуховується.

Власенко додав, що з сьогоднішнього дня Тимошенко припиняє лікуватися.  “За станом на сьогодні на 15.00, так (припинила лікування — ред)”, - сказав Власенко.

Він зауважив, що на даний час  Тимошенко не розглядає можливість знову оголосити голодування.

Читайте також повний текст відкритого листа Тимошенко

Як відомо, Юлія Тимошенко перебуває в ЦКЛ Укрзалізниці в Харкові від травня 2012 року.