«Усі соціальні проблеми, з якими ми стикаємося, полягають у тому, що за 3 роки економіка країни доведена фактично до руїни. До провальної економічної та соціальної політики президента Януковича та уряду Азарова світова фінансова криза відношення не має», – наголосив депутат.
Павло Розенко зазначив, що основним рушієм економічного зростання у західних країнах залишається малий та середній бізнес, завдяки якому наповнюється бюджет, а українська влада продовжує обслуговувати інтереси «Сім’ї».
«У держави фактично немає коштів, а пріоритетом влади продовжує залишатися великий олігархічний бізнес. Малий та середній бізнес через це працюють у тіні, тому у 2013-му жодного підвищення соціальних стандартів не відбудеться», – зауважив Розенко.
Депутат нагадав, що з 1 січня 2013 року мінімальна пенсія зросте на 10 гривень, а мінімальна зарплата – на 13, і ці соціальні стандарти не будуть змінюватися майже протягом року.
«Перегляд мінімальних заплат та пенсій відбудеться лише у грудні 2013-го року. У цей же час абсолютно реальними стають ризики зростання інфляції, підвищення цін на газ та послуги ЖКГ для населення, а також на продукти харчування. Очевидно, що влада перекладає ту кризу, яку вона спровокувала, виключно на плечі звичайних громадян», – заявив Павло Розенко.
Як повідомлялося, уряд планує з нового року покращити прожитковий мінімум на 13 гривень.
У своєму Новорічному вітанні прем’єр-мінстр Микола Азаров запевняє, що влада сповнена рішучості об’єднати в творчій роботі в інтересах народу України всі конструктивні політичні сили.
« Новому році на нас чекає багато складної роботи. Ми докладемо всіх сил, щоб підтримати зростання внутрішнього ринку, будемо захищати кожне робоче місце в Україні, будемо підтримувати експорт українських товарів. Ми і далі будемо підвищувати зарплати, пенсії, соціальну допомогу, покращувати нашу освіту і охорону здоров’я. Все це разом є надійною основою добробуту в Україні. До цього ми прагнемо, для цього працюємо», – сказано у вітанні.
Нагадаємо, у жовтні Азаров заявив, що порівнювати зарплати в Україні та у країнах Європи за їх грошовим розміром некоректно. Правильніше було б порівняти темпи їх зростання і саме за цим показником оцінити покращення в Україні.
Читайте також 2012-й рік очима Азарова: прискорена євроінтеграція, відродження тваринництва і найкращі вибори в незалежній Україні