The Foreign Policy: п’ять країн, де влада “воює” з Різдвом

25 Грудня 2012, 12:59

Цього місяця місцеві ЗМІ в Узбекистані повідомили, що президент Іслам Карімов заборонив показувати по телебаченню Діда Мороза, Снігуроньку та кілька інших персонажів серед яких і Баба Яга. Телебаченню дозволили показувати ялинки, але лише, якщо вони малі і знаходяться на задньому плані. Заборона є спробою перешкодити святкуванню Різдва та продовжує список свят, які заборонила ще раніше. До них належать Новий рік та День святого Валентина.

Офіційно атеїстична Північна Корея також не дозволяє святкування Різдва. Не в захваті від святкувань і у Південній Кореї. Минулого року Народна Демократична Республіка попередила про «непередбачувані наслідки», якщо Південна Корея дозволить запалити вогні на 30-метровій башті у формі ялинки, розташованій за 3 км від кордону з Північною Кореєю. Північна Корея постійно звинувачує Південну у спробах поширити християнство між її народу, а провладний сайт Uriminzokkiri зазначив, що запалення ялинки є «видом психологічної зброї».

Президент Венесуели Уго Чавес не проти самого Різдва, але він проти «імперіалістичного Різдва янкі». У 2006 році Чавес заборонив ставити різдвяні ялинки та зображення Санта Клауса у державних установах, бо вважав їх занадто американськими. Чавес заявив, що його країна повинна відзначати свято з символами, натхненними венесуельськими традиціями, такі як прикраси з тропічними  Flor de la Navidad. Цього року святкування Різдва знову під загрозою, але більше через некомпетентність, а не через цілеспрямовану політику. У зв’язку з захопленням урядом портів Венесуели у країні почалися проблеми з імпортуванням товарів. Тому деякі «сезонні товари», такі як ялинки, іграшки не було доставлено в країну вчасно до Різдва.

У Саудівській Аравії заборонено публічне проведення немусульманських акцій: немає церков, не можна носити хрести, заборонено ввозити Біблії і заборонено Різдво. 

«Різдвяні листівки продають з-під поли в кількох магазинах. Деякі флористи таємно продають ялинки, але переважно штучні. Один флорист сказав покупцям, що кілька десятків живих ялинок з Голландії перехопили в аеропорту, порізали на шматки і послали назад в Голландію», – ще в 2004 році повідомляло видання Associated Press.

До цього списку The Foreign Policy додало і Кубу, яка є єдиною країною, де влада "воювала" з Різдвом, але Різдво перемогло. Ще 1969 році Фідель Кастро вирішив, що країна не може мати зайвий вихідний в той час, як триває надзвичайно важливий збір урожаю цукрових рослин, а тому заборонив Різдво. Цей наказ діяв близько 30-ти років. У 1998 році завдяки тиску з Ватикану Різдво відновили, але такі зміни прийняли не всі. Зокрема влада, подібно до Чавеса заперечувала американські символи Різдва такі як Санта Клаус. І досі урядові інституції на час цього свята не прикрашаються, але багато громадян з ентузіазмом святкують Різдво. 

Позначки: