НОВИНИ

Папа Римський закликав католиків не комерціалізувати Різдво

Папа Бенедикт XVI засуджує комерціалізацію Різдва і закликає віруючих не обманюватися «зовнішнім блиском» свята і пам'ятати про його істинне значення.

Бенедикт заявив про це 24 грудня ввечері після різдвяного богослужіння у Соборі святого Петра.

З цієї меси починаються два тижні публічних заходів, які можуть стати серйозним випробуванням для витривалості 84-річного понтифіка.

Бенедикта, одягненого в біле із золотом шати, провезли по собору на спеціальній платформі, щоб позбавити 84-річного понтифіка від виснажливого шляху через величезний храм.

За кілька годин до початку богослужіння Бенедикт запалив свічку на вікні свого кабінету, що виходить на площу святого Петра. Це слугує традиційним знаком світу. Кілька сотень людей зібралися на площі, щоб подивитися на запалювання свічки і відкриття величезного вертепу.

У своїй проповіді Бенедикт зі скорботою заявив, що комерціалізація Різдва затемнює простоту звістки про народження Христа.

«Будемо ж молити Бога, щоб він допоміг нам за поверхневим блиском святкування побачити немовля в яслах у Віфлеємі ...» - заявив папа.

У наступні вихідні він буде служити передноворічну вечерню, за якою піде новорічна денна меса. Ще через кілька днів він буде служити месу на Богоявлення, після якої тато за традицією хрестить дітей у знаменитій ватиканської Сикстинській капелі.

Різдвяна меса була кілька років тому перенесена на 10 вечора з півночі, щоб папа міг відпочити вночі, перед промовою «Urbi et Orbi», що латиною означає «Місту і Світу».

Крім того, під час різдвяного богослужіння було вжито жорстких заходів безпеки, характерних для Ватикану в останні роки.

Як повідомлялось, президент України Віктор Янукович привітав християн західного обряду з Різдвом Христовим.

За словами Януковича, «щороку ми відзначаємо цю подію - прихід у світ Спасителя, який єднає християн своєю любов'ю».

«Хай світло Віфлеємської зірки осяює ваші душі, даруючи мир, родинний затишок і достаток», - побажав президент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.