"Вони (персонал інституту) повинні виїхати через умови роботи … Росіяни кажуть, що до будь-якої організації, що працює зафінансуванняз боку США, застосовуються всілякі обмеження", – заявив голова інституту, сенатор-республіканець Джон Маккейн.
Президент Міжнародного республіканського інституту Лорн Кранер оголосив співробітникам про рішення припинити роботу організації в Росії і вивести персонал з країни в середу вдень.
Очікується, інститут продовжить роботу з Росією з офісу у Варшаві.
У листопаді Національний демократичний інститут, очолюваний колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт вивів більшу частину свого персоналу з РФ і перевів всю роботу з Росією в литовський офіс.
Уряд США заснував Міжнародний республіканський інститут та Національний демократичний інститут у 1983 році для просування та підтримки демократії по всьому світу, в основному в країнах, що розвиваються. Інститути реалізують програми в області політики і демократизації, а також надають гранти. Обидві організації працювали в Росії протягом декількох років, в їх програмах брали участь деякі партії, зокрема "Єдіная Россія".
Нагадаємо, 6 грудня Сенат Сполучених Штатів ухвалив так званий "закон Магнітського" та скасував поправки Джексона-Веніка.
Це викликало бурхливу реакцію Росії. Так, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що Росія відмовлятиме у візах американським чиновникам, які «порушують права людини».
Згодом комітет Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва рекомендував Держдумі проголосувати в першому читанні за законопроект у відповідь на "акт Магнітського"