10 грудня рада ЄС з питань зовнішньої політики у прийнятих висновках заявила, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Євросоюзом проблем.
Зокрема, Євросоюз виділив чотири умови, необхідних для підписання Угоди: усунення політично вмотивованих вироків, реформування судової системи, виконання рекомендацій зроблених за результатами парламентських виборів і, власне, створення незалежної виборчої системи.
"Рада підтверджує свої зобов'язання підписати вже парафовану угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, так скоро, як тільки українська влада продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох згаданих сферах, можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року", – зазначається у висновках Ради, разом з тим, що "підписання може супроводжуватися попередніми набранням чинності окремих частин угоди".
Крім того, Рада закликала Верховного представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики, віце-президента Єврокомісії Кетрін Ештон "спільно з Єврокомісією відстежувати і інформувати Раду про досягнутий прогрес, включно з підготовкою майбутнього саміту Україна-ЄС, Ради з питань співробітництва Україна-ЄС та листопадового саміту Східного партнерства у Вільнюсі 2013 року".
Сама ж Ештон висловила сподівання, що Угода про асоціацію може бути підписана під час саміту «Східного партнерства», який відбудеться у Вільнюсі 2013 року.
Крім того, ЄС підтвердив свої плани щодо досягнення з Україною безвізового режиму та допомоги у модернізації газотранспортної системи.
Водночас, у Брюсселі висловили сподівання, що офіційний Київ таки відкличе свою заявку щодо перегляду зобов'язань, взятих при вступі до Світової Організації Торгівлі.
10 грудня стало відомо, що перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в листі президентові США Бараку Обамі заявив, що 19 жовтня американський посол в Україні Джон Теффт повідомив про анулювання його багаторазової п'ятирічної візи в США без пояснення причин.
На його думку, ці дії порушують норми міжнародного співробітництва між Україною та США та підривають авторитет останньої. Він також підкреслив, що «група американських лобістів тривалий час перешкоджає проведенню допитів свідків у справі про вбивство члена українського парламенту Євгена Щербаня – мова йде про Павла Лазаренка, Петра Кириченка і Миколу Мельниченка, які на даний час проживають у США і публічно заявили про свою згоду дати свідчення у справі».
Також у своєму листі перший заступник Генпрокурора заявив, що екс-майор Державної охорони Микола Мельниченко заздалегідь попередив Кузьміна про ймовірність його арешту на території США.
З його слів, під час допиту Микола Мельниченко назвав імена і прізвища всіх громадян України і США, причетних до цього незаконного плану. «Зі слів Мельниченка, це були представники лобістської фірми «Вілей Рейн» Джо Вільямсон і Ральф Чача, яких найняв чоловік Тимошенко, Олександр, для створення її позитивного іміджу в США і дискредитації українських слідчих. Також серед згаданих осіб був колишній сенатор Джим Слеттері, який лобіює інтереси Тимошенко в Конгресі і Державному департаменті США, використовуючи особисті стосунки з керівником Державного департаменту, – пані Хілларі Клінтон. Це був й адвокат Стівен Буннел, який працював помічником діючого заступника Генерального прокурора США», – написав Кузьмін.
Посол Сполучених Штатів в Україні Джон Теффт згодом підтвердив, що віза першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна дійсно скасована. Водночас, посол спростував заяви Кузьміна про можливий арешт у США і додав, що за бажання заступник Генпрокурора може звернутися за процедурою для отримання нової візи.
Та 10 грудня федеральне агентство повітряного транспорту РФ (Росавіація) ухвалило рішення про припинення аеронавігаційного обслуговування всіх рейсів української авіакомпанії "АероСвіт" у повітряному просторі Російської Федерації з 00:01 мск 11 грудня 2012. Як зауважується у повідомленні відомства, "незважаючи на неодноразові попередження Росавіації про необхідність своєчасного і повного погашення заборгованості за надане аеронавігаційне обслуговування, авіакомпанія" АероСвіт "до теперішнього часу не зуміла виконати всі фінансові зобов'язання перед провайдером аеронавігаційних послуг ФГУП" Держкорпорація з організації повітряного руху в Російській Федерації".
У Росавіації підкреслили, що "АероСвіт" не виконала взятих зобов'язань з погашення заборгованості за надане аеронавігаційне обслуговування і не використовувала надану їй можливість повністю розрахуватися з російським провайдером аеронавігаційних послуг.
У разі оплати простроченої заборгованості з боку авіакомпанії "АероСвіт", Росавіація готова скасувати введені обмеження в день отримання інформації про перерахування грошових коштів на рахунок ФГУП "Держкорпорація з ОрПР".