НОВИНИ

Ештон очікує підписання Угоди про асоціацію в листопаді 2013 року

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон сподівається на підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді наступного року на саміті “Східного партнерства” у Вільнюсі.

Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції за підсумками засідання Ради закордонних справ ЄС.

“Я сподіваюсь, що ми можемо бути дійсно дуже пов’язані з Україною,і зможемо підписати угоду”, - сказала вона.

Верховний представник ЄС зазначила, що нова угода буде корисною, як для громадян ЄС, так і для громадян України.

“Я дуже сподіваюсь, що ми зможемо зробити це”, - підкреслила вона.

Ештон також висловила переконання у тому, що висновки щодо ситуації в Україні, схвалені Радою закордонних справ на засіданні сьогодні, є дуже чіткими щодо намірів руху до підписання угоди про асоціацію на саміті “Східного партнерства”.

Відповідаючи на запитання щодо того, чому у висновках немає прізвищ лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, Ештон зазначила, що Рада ЄС таким чином, воліла привернути увагу не стільки до конкретних випадків, скільки до проблем, які існують в судовій системі України в цілому.

Нагадаємо, у листопаді комісар ЄС з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле висловив упевненість, що у листопаді 2013 року, під час саміту "Східного партнерства", Україна та ЄС зможуть підписати Угоду про асоціацію.

10 грудня Рада ЄС з питань зовнішньої політики у своїх висновках зауважила, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє "суттєвий прогрес у вирішенні означених Євросоюзом проблем". Серед них, зокрема, були названі рішення проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементація реформ, закладених в порядку денному асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.