«Департаментом юстиції США за ініціативи деяких американських і українських політиків розроблено ретельний план з протидії та знищення справи про вбивство Євгена Щербаня. Одним із завдань цього плану є перешкоджання Генеральній прокуратурі України у висуненні обвинувачення Юлії Тимошенко і Павлу Лазаренко в рамках цієї справи», – написав Кузьмін, вказавши, що про цей план слідчим Генеральної прокуратури повідомив екс-майор Управління Державної охорони Микола Мельниченко, який нещодавно повернувся в Україну із США.
«Одним із елементів цього плану є дискредитація не лише слідчої групи Генеральної прокуратури України, а й мене як її керівника. Ініціатори плану припускали спровокувати мій арешт на території США за спеціально сфабрикованими звинуваченнями. Микола Мельниченко мав стати учасником цієї міжнародної провокації. Метою мого арешту мала стати моя дискредитація в очах американської влади і, як результат, підтвердження незаконності моїх дій в США. Мені мали інкримінувати, що на території США я начебто примушував свідка Миколу Мельниченка до давання свідчень у справі про вбивство слідчим Генеральної прокуратури», – написав Кузьмін, вказавши, що «ініціатори плану мали намір змусити українську владу припинити розслідування не лише справи про вбивство Євгена Щербаня, але й інших злочинів, у яких обвинувачується Юлія Тимошенко», – додав він..
З його слів, під час допиту Микола Мельниченко назвав імена і прізвища всіх громадян України і США, причетних до цього незаконного плану. «Зі слів Мельниченка, це були представники лобістської фірми «Вілей Рейн» Джо Вільямсон і Ральф Чача, яких найняв чоловік Тимошенко, Олександр, для створення її позитивного іміджу в США і дискредитації українських слідчих. Також серед згаданих осіб був колишній сенатор Джим Слеттері, який лобіює інтереси Тимошенко в Конгресі і Державному департаменті США, використовуючи особисті стосунки з керівником Державного департаменту, – пані Хілларі Клінтон. Це був й адвокат Стівен Буннел, який працював помічником діючого заступника Генерального прокурора США», – написав Кузьмін.
Кузьмін також звернув увагу, що «згадані вище особи, використовуючи свої зв'язки, лобіювали прийняття Сенатом США резолюції, яка мала залякати українську владу і змусити Генеральну прокуратуру припинити розслідування справи про вбивство, до якого причетна Юлія Тимошенко».
Нагадаємо, після повернення в Україну, екс-майор Держохорони Микола Мельниченко заявив, що готовий давати свідчення у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня.
Екс-прем'єр Павло Лазаренко заявив, що у колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка є інформація про фальсифікацію матеріалів про його причетність до вбивства Щербаня.
Згодом Кузьмін заявив, що Мельниченко почав роботу зі слідчими.
«В тому числі і зі мною особисто», – підкреслив перший заступник Генерального прокурора.
На початку жовтня експерти прогнозували, що Ренат Кузьмін може стати одним із перших українських чиновників, до кого міжнародна спільнота може застосувати персональні санкції.