НОВИНИ

Кузьмін направив лист конгресу США про злочини Тимошенко

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін звернувся з відкритим листом до конгресу США, в якому заявив, що готовий надати американській стороні для ознайомлення документи слідства та докази вини Юлії Тимошенко у причетності до вбивств 4 людей. Про це ИТАР-ТАСС повідомила прес-секретар генпрокуратури Маргарита Велькова.

Звернення першого заступника генпрокурора до конгресу послідувало у зв'язку з тим, що минулого тижня Cенат Конгресу США прийняв резолюцію щодо України, в якій закликав українську владу звільнити Тимошенко та інших політв'язнів.

"Основою резолюції стала ситуація з Тимошенко, яка, на мій погляд, була невірно сприйнята деякими американськими політиками. Причиною мимовільного помилкового враження є недостатня інформованість і однобокість оцінок, які сформовані зацікавленою стороною - Тимошенко ввела в оману сенат, подаючи спеціально підібрану, однобоку інформацію, в основі якої були тільки емоції, але не факти ", - йдеться в листі Кузьміна.

За словами Кузьміна, "у справі Тимошенко слідчі встановлюють правду". "Вимога припинити пошуки істини в справі про вбивство чотирьох людей, що прозвучало в сенаті, викликало подив і розчарування у більшої частини нашого суспільства. Невже американська влада хоче перешкодити встановити правду погрозами та ультиматумами, діючи з позиції сили", - заявив Кузьмін.

Кузьмін вказав, що Генеральна прокуратура протягом останніх двох років більше 20 разів зверталася до Департаменту юстиції і держдепартамент США за допомогою в допиті екс-прем'єр-міністра   Павла Лазаренка, який заявив про свою готовність дати свідчення українським слідчим.

"Однак ні на один запит ми не отримали відповіді. Нам закрили саму можливість отримати важливі свідчення про вбивства в Україні. Може, резолюція сенату і є відповіддю на зусилля України у пошуку вбивць впливового політика, його дружини і двох невинних людей? І чи не означає така резолюція те, що людина, що досягла високого рівня державної влади, недоступна правосуддю? Драматизм ситуації, яку штучно створили соратники Юлії Тимошенко, не повинен затьмарювати справжніх документальних фактів і не може дозволити нам іти на компроміси зі злочинністю. Упевнений, ви були позбавлені достатньої інформації про те, що Тимошенко завдала Україні тяжкої, можливо, непоправної шкоди, яка відбилася на моральному стані всієї нації ", - йдеться у листі.

Кузьмін повідомив про готовність виступити в конгресі США і надати всі наявні документи з цього питання, а також розповісти американським ЗМІ правду про цю справу. "Немає жодних сумнівів, що припинення кримінальної справи про вбивство 4 осіб, це гріх перед Богом і людьми. Цим ми здійснимо інший злочин, показавши новому поколінню, що політик, досягнувши влади, може безкарно скоювати злочини, в тому числі вбивства", - підкреслюється в листі.

Тиждень.ua звернувся у ГПУ з проханням надати повний текст листа, однак Маргарита Велькова порадила відправити запит безпосередньо першому заступнику генпрокурора Ренату Кузьміну.

Нагадаємо,  раніше перший заступник Генеральної прокуратури Ренат Кузьмін звинуватив американську сторону у перешкоджанні розслідуванню справи про вбивство Євгена Щербаня. 

Наприкінці серпня Генеральна прокуратура вказала  на прогрес у розслідуванні кримінальної справи щодо вбивства Євгена Щербаня.

4 квітня на прес-конференції син загиблого Євгена Щербаня Руслан заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька Євгена Щербаня. Після цього Генеральна прокуратура поновила розслідування справи.

Водночас під час суду в 2003-му році  над вбивцями син Щербаня Руслан не згадував Юлію Тимошенко серед причетних до вбивства батька.

Сама Тимошенко заявляла, що не має жодного відношення до вбивства Щербаня.

Підприємець і депутат Ради Щербань разом із дружиною був розстріляний в аеропорту Донецька в 1996 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.