"Позиція ЄС, німецького керівництва полягає в тому, що ми хочемо підписати цю угоду в наступному році, але ми бачимо, що з'являються деякі проблеми. В основному, ми дуже позитивні. Наша партія, ліберальна партія, була єдиною, яка назвала Україну потенційним кандидатом в ЄС вже під час нашої останньої виборчої кампанії (вибори відбулися 27 вересня 2009 року – Ред.). Ми хотіли б, щоб зв'язки між Україною та ЄС були тіснішими. Двері відкриті, але Україна повинна зробити важливі кроки з метою наближення до ЄС, виконати необхідні критерії", – сказав німецький політик в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" у Брюсселі.
За його словами, в Німеччині є також "деяка стриманість і певний критицизм стосовно судової системи, системи правосуддя в Україні, утримання опозиційних лідерів". "Це питання, які будуть обговорюватися", – констатував він.
Стіннер ще раз підкреслив, що Україні пропонується європейське майбутнє. "Але ми не хочемо чинити тиск. Україна повинна прийняти своє власне рішення, але європейський шлях вперед – відкритий, широко відкритий для України", – додав він.
Проблемними питаннями офіційний представник ліберальної партії назвав судову систему, "скарги від активістів із захисту прав людини в Європі та в Німеччині про поводження з ув'язненими і так далі".
"Є кілька відкритих питань. Я думаю, що більш важливо, ніж визначення конкретного часу (для підписання Угоди – Ред.) – грудень, лютий або березень, це потенційна дорога вперед. Ще раз – ми хочемо, щоб Україна була ближче до Європи, але ми не змагаємося з Росією, куди вести Україну. Україна повинна прийняти своє власне рішення ", – підкреслив політик.
Стіннер також упевнений в необхідності проведення саміту Україна-ЄС. "Я завжди висловлююсь за те, щоб дискусії було більше, ніж за те, щоб дискусії було менше. Ми повинні зустрічатися, обговорювати проблеми для того, щоб досягти прогресу. Загалом я висловлююся за те, щоб вирішувати питання за допомогою зустрічей, за допомогою обговорення проблем , ніж відкладати їх", – пояснив він свою позицію.
Крім того, за його словами, депутати Бундестагу, які беруть участь у виробленні зовнішньої політики, висловлюються за велику лібералізацію візового режиму. "Це відноситься не тільки до України, але також і до Росії, і інших країн, тому що якщо ви хочете показати своїм сусідам європейський спосіб життя ви не можете перешкоджати їх відвіданню Європи і бачити, що Європа значить в дійсності", – зазначив Стіннер.
Разом з тим, він висловив жаль у зв'язку з тим, що ті, хто "виробляють зовнішню політику, в нашому парламенті знаходяться в постійній дискусії, переговорах чи навіть у боротьбі з тими, хто відповідальний за внутрішню політику, які завжди побоюються, що через лібералізацію візового режиму наша безпека буде під загрозою".
"Я цього не бачу. Я отримав багато звернень від нашої бізнес-спільноти щодо того, що сьогодні і Німеччина, і ЄС проводять візову політику не таку, яка приносить вигоди нашим економічним відносинам, так само як і для людських контактів. Я висловлююся за спрощення процесу, і, в кінцевому рахунку, це призведе до того, що між Україною і ЄС буде безвізовий режим", – висловив упевненість політик.
Читайте також: Європейські дипломати розповіли, які країни блокують підписання угоди про асоціацію України з ЄС