НОВИНИ

Суперечки України і Росії щодо черговості отримання безвізового режиму у ЄС вважають марними

У Євросоюзі вчора повідомили, що суперечки з приводу черговості отримання безвізового режиму з країнами ЄС на кшталт тієї, що розгорілася між Росією та Україною, марні, оскільки Євросоюз залишає за собою право приймати рішення в питаннях візової лібералізації.

"Це прерогатива Євросоюзу - вирішувати, як йому вибудовувати відносини з різними партнерами. Марно проводити паралелі між процесами візової лібералізації з Україною і Росією", - йдеться в повідомленні Європейської служби зовнішніх дій, пише "Коммерсант-Украина".

"ЄС бере до відома загальний контекст відносин так само, як і специфіку відносин в області мобільності і віз з кожною країною, яка займається цим питанням", - також заявили в службі.

У повідомленні підкреслено, що візовий діалог ЄС з партнерами базується на процесі відбору, в якому кожен випадок розглядається по суті.

"У цьому процесі немає автоматизму і фіксованого часу", - зазначили у відомстві, додавши, що кожен крок цього процесу повинен бути уважно вивчений на предмет виконання попередніх умов ЄС.

Нагадаємо, 27 листопада посол з особливих доручень МЗС РосіїАнвар Азімов заявив, що буде політично неправильно, якщо Євросоюз домовиться про безвізовий режим з Україною раніше, ніж з Росією.

За його словами, технічно до безвізового режиму Росія вже готова і має намір отримати відповідну угоду до кінця 2013 року.

В українському МЗС, навпаки, сказали, що вважають нормальним, якщо Євросоюз у цьому питанні віддасть перевагу Україні, яка, на відміну від Росії, має намір вступити в дане об'єднання.

Як повідомлялося, дипломатичне джерело у Брюсселі назвало візові претензії Москви необґрунтованими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.