28 листопада голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів прокоментував ситуацію навколо початку практичної реалізації національного проекту LNG-термінал. Так, за словами чиновника, причиною «оприлюдненої в ЗМІ інформації (про підписання угоди щодо створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу – Ред.) є технічні неузгодження. Так, голова Держагенства зауважив, що українська сторона має «на руках» підписаний текст угоди, а в інтернеті розміщено недостовірну інформацію щодо компанії Gas Natural Fenosa, яка нібито нічого про даний проект не знає.
"Головне, що проект перейшов на технічну стадію реалізації. Розпочалося практичне будівництво і процес, в результаті якого буде доставлена морська платформа на чорноморське узбережжя України. Незалежно від спротиву його вже не зупинити", – підсумував Каськів.
Однак згодом міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що Україна вивчає питання повноважень представника іспанської компанії Enagas SA на підписання угоди про створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу в Одеській області.
Опозиціонери, в свою чергу, виступили із заявою, в якій вимагали притягнути до відповідальності президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколу Азарова та голову Держінвестпроекту Владислава Каськіва за угоду про створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу.
Між тим, куратор проекту Віталій Дем'янюк повідомив, що непорозуміння з компанією Gas Natural Fenosa (Іспанія), що виникли після підписання Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України двох угод про співпрацю в рамках будівництва LNG-терміналу, суттєво не позначаться на реалізації проекту. Він також заявив, що Джорді Сарда Бонвехі, який підписав угоду від імені Gas Natural, не працює в Gas Natural, а є професійним комерційним представником компаній Gas Natural, Enegas, та інших.
Сам Джорді Бонвехі у коментарі українським ЗМІ повідомив, що не мав права підписувати договір.
28 листопада держави-члени Світової організації торгівлі (СОТ) закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань. Заяву відповідного змісту було прийнято 23 делегаціями: Швейцарією, Туреччиною, США, Гонконгом та Китаєм, Бразилією, Канадою, Чилі, Колумбією, Хорватією, Європейським Союзом, Гватемалою, Ісландією, Японією, Кореєю, Ліхтенштейном, Малайзією, Мексикою, Новою Зеландією, Норвегією, Оманом, Парагваєм, Сінгапуром.
«Ці країни закликали Україну в інтересах багатосторонньої торговельної системи і світової економіки відкликати своє повідомлення та повторно обговорити свої тарифи на велику кількість продуктів. Вони сказали, що повідомлення України охоплює 371 тарифне найменування, що виходить за рамки передбаченого обсягу, передбаченого тарифними переговорами СОТ (стаття XXVIII ГАТТ 1994). Вони також відзначили, що неясно, якою мірою Україна зможе компенсувати це іншим членам (організації), як того вимагають ці положення », – йдеться в повідомленні.
Крім того, в СОТ підкреслюють, що країни, які підтримали заяву, висловили стурбованість відсутністю прозорості в цьому питанні з боку України.
Та 28 листопада суд в Єгипті заочно засудив до страти сімох людей, обвинувачених у створенні антиісламського фільму "Невинність мусульман", що викликав протести в багатьох мусульманських країнах. Серед засуджених до страти – єгиптянин, ймовірний продюсер фільму Морріс Садек.
Наразі ж смертні вироки повинні бути схвалені муфтієм Єгипту, але він украй рідко виступає проти таких рішень.
Очікується, що остаточне рішення буде відомо у січні.