"Головний момент -… це те, що будівництво терміналу почалося. Крім того, базовою подією понеділка було підписання угоди з американською Excelerete Energy. Для нас дуже важливо розуміти, що судно-термінал, яких у світі всього два десятки, буде доступне і прибуде в Україну тоді, коли це необхідно… Що стосується договору з Gas Natural (щодо якого і виникли непорозуміння) – це не інвестиційний контракт, а лише угода про співпрацю. Ми не втратили грошей, на переговорний процес це також не вплине", -. сказав він.
Куратор національного проекту роз'яснив, ким є Джорді Сарда Бонвехі, який підписав угоду від імені Gas Natural, і суть непорозуміння з компанією.
"Бонвехі не працює в Gas Natural. Він є професійним комерційним представником, представляє інтереси Gas Natural, інтереси Enegas, інших іспанських компаній… У даному випадку, Бонвехі технічно організовував візит представників Gas Natural в Україну і мав супроводжувати їх під час церемонії", – зазначив Дем'янюк.
За його словами, прибуття представників Gas Natural очікувалося в понеділок, проте вони так і не прилетіли до Києва.
"Зв'язавшись з Барселоною, він (Джорді Сарда Бонвехі – Ред.) вирішив, що може сам підписати угоду, підтвердивши повноваження пізніше… Однак потім сталося непорозуміння всередині Gas Natural і виявилося, що Бонвехі, фактично, перевищив повноваження", – резюмував Дем'янюк.
Як відомо, 26 листопада державне підприємство LNG-термінал (входить в структуру Держінвестпроекту) та іспанська Enagas SA підписали угоду про співпрацю і створення консорціуму з будівництва терміналу для регазифікації скрапленого газу (LNG-терміналу) в Одеській області.
За інформацією відомства, відповідний документ підписали глава Держінвестпроекту Владислав Каськів і генеральний директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Fenosa (материнська група фірми Enagas) Джорді Гарсіа Табернеро.
На наступний же день агентство Reuters розповсюдило заяву іспанської Gas Natural про те, що компанія "не підписувала жодних контрактів з інвестицій у LNG-термінал в Україні, також не очолює ніякого консорціуму для будівництва такого терміналу, і навіть не вивчає таку можливість".
У самому Держінвестпроекті заявили, що вважають появу згаданих повідомлень "через технічні неузгодження, незалежні від української сторони".
Каськів також заявив, що "досі сподівається, що причиною оприлюдненої в ЗМІ інформації є технічні неув'язки".
Enagas SA, найбільший гравець на газовому ринку Іспанії, експлуатує мережу газопроводів, а також ряд LNG-терміналів в цій країні.
Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?