Офіс правозахисного центру був розташований у квартирі, оформленій на керівника центру Алеся Бєляцкого, якого в листопаді минулого року засудили на 4,5 роки в'язниці нібито за несплату податків. Згідно з вироком, цей офіс повинен був бути вилучений.
Судові виконавці, міліція та представники міськгазу здійснили процедуру конфіскації офісу та майна. Судовиконавці повідомили дружині Алеся Бєляцкого Наталії Пінчук, що квартиру однозначно опечатають, але вона залишається у власності Бєляцкого.
«Якщо він повернеться, то тоді і буде вирішуватися питання про повернення квартири», – зазначили вони.
Підтримати «Весну» прийшли білоруські правозахисники.
Тетяна Ревяко заявила, що Рух «За свободу» дає «Весні» в своєму офісі кімнату для громадської приймальні, де вестиметься прийом громадян. Інші співробітники будуть працювати поки що по квартирах.
«Це, зрозуміло, буде заважати активній роботі, але поступово, ми сподіваємося, питання з офісом буде вирішене і «Весна» запрацює на повну силу», – сказала вона.
«Таким чином влада «відзначає» річницю вироку голові правозахисного центру «Весна» Алесю Бєляцкому, який 24 листопада 2011 був засуджений до чотирьох з половиною років позбавлення волі нібито за несплату податків», – повідомляє сайт «Весни».
Заступник голови правозахисного центру «Весна» Валентин Стефанович зазначив, що конфіскація офісу не припинить діяльність центру.
«Репресії проти керівника та членів правозахисного центру «Весна», а також конфіскація майна не зупинять роботу, ми не звернемо жодного із напрямів легітимної діяльності організації із захисту прав людини. Всі жертви порушення прав людини, як і раніше, можуть розраховувати на нашу допомогу і підтримку», – йдеться в заяві організації.
Нагадаємо, що підставою для кримінального переслідування Бєляцкого стала інформація про банківські рахунки, яку передали офіційному Мінську Литва і Польща. Алесь Бєляцкий своєї провини не визнав і заявив, що всі гроші, отримані на його рахунок, йшли на правозахисну діяльність. Країни Євросоюзу, США та міжнародні правозахисні організації вважають Бєляцкого політв'язнем, а вирок йому – політично мотивованим. Вони вимагають від влади Білорусі звільнити правозахисника.