The Foreign Policy: Обама не повиненн жертвувати інтересами США заради угод з Путіним

21 Листопада 2012, 12:55

«За останні 12 місяців зовнішня і внутрішня політика Путіна була не інакше як нахабною, і викликом американським інтересам і цінностям. Росія була на стороні режиму Башара аль-Ассада в Сирії, який вбив десятки тисяч своїх співгромадян, наклала три вето в Раді Безепеки ООН, щоб захистити Дамаск від міжнародних санкцій. Крім того, вона сигналізувала про кінець своєї і так обмеженої і з застереженнями підтримки міжнародних зусиль щодо стримування ядерних зусиль Ірану.

Ближче до дому кремлівські головорізи критикували та переслідували власного посла Обами в Москві Майкла МакФола, а контрольовані Кремлем телевізійні канали показувала «документальні» фільми в стилі радянської пропаганди, що звинувачують Мак-Фола, Держсекретаря Гілларі Клінтон та загалом США в організації та фінансуванні антипутінської демократичної опозиції в Росії…Усередині країни режим також невпинно посилює репресії», – відмічає видання.

«Враховуючи такі звіти і російська опозиція, і режим безсумнівно можуть проінтерпретувати візит Обами до Росії в якості демонстрації підтримки Кремля, який продовжує боротися з ненасильницькою опозицією, що вимагає вільних і справедливих виборів, рівності перед законом, свободи слова та кінця корупції», – вважає TheForeignPolicy.

«Іноді, в проведенні зовнішньої політики, державні діячі змушені керуватися цінностями своїх країн та їх інтересами. Однак, про це навряд чи йдеться у даному випадку. Росія не допоможе, або ж навіть зробить ще гірше у випадку з Іраном та Сирією. Виведення американських військ з Афганістану завершиться найбільшим внеском Москви для національної безпеки США – дозволом на перевезення війська та зброї по всій території Росії через так звану Північну розподільну мережу.

Це залишає лише одну причину, яка відволікає Білий дім від того, щоб мало б бути головною метою США – перехід Росії до більш вільної, демократичної, стабільнішої та більш процвітаючої держави. Ціль адміністрації полягає в тому, щоб здійснити ще більші скорочення ядерного арсеналу США на виконання заявленої Обамою мети – «світ без ядерної зброї», яку він висловився в своїй промові 2009 року в Празі, за допомогою нової угоди про контроль над озброєннями з Росією.

Якщо це так, то навіть те, що Обама закриє очі на посилення репресій режиму, а також його візит  у Москву не можуть бути єдиною умовою для співпраці Кремля. Звичайно, Путін буде продовжувати вимагати згортання системи ПРО в Європі», – йдеться в статті.

Тому видання зазначає, що США не повинні «приносити в жертву американські цінності та безпекові цілі заради навряд чи термінової угоди з контролю над озброєнням з режимом в Москві, що був настільки ворожим». «Президент повинен залишитись вдома», – пише видання.