«Частка США в світовій тіньовій банківській системі знизилася з 44% у 2005 році до 35% у 2011 році. Таке зниження відображає в першу чергу зростання активів Великої Британії та єврозони», – йдеться у звіті Ради.
Велика Британія має найбільшу питому частку в Європі – € 7 трлн, у той час як у США, для порівняння обсяг тіньових активів складає € 18 трлн.
Рада з фінансової стабільності, яка стежить за міжнародною фінансовою політикою, заявляє, що «кількість кредитних операцій, здійснених за межами нормальної банківської системи, збільшується впродовж криз 2008-2011 років».
Компанії, що беруть участь в тіньовому банкінгу, займаються будь-чим від венчурного капіталу, ринків цінних паперів до пенсійних фондів.
У деяких випадках вони займають більшу частину фінансової діяльності у порівнянні зі стандартними комерційними банками.
Відомі також як небанківські кредитно-фінансові установи, тіньові банківські установи конкурують з комерційними банками в таких областях як надання кредитів для малого бізнесу.
«Нідерланди (45%) та США (35%) є двома юрисдикціями, де небанківські кредитно-фінансові установи є найбільшим сектором в порівнянні з іншими фінансовими інститутами в їх системах», – зазначає Ради з фінансової стабільності.