Свої рекомендації на адресу України висловили більше п'ятдесяти країн, повідомила програмний менеджер сектора демократичного управління Програми розвитку ООН в Україні Юлія Щербініна.
Вперше Україна пройшла експертизу Ради ООН з прав людини в 2008 році, отримавши більше сорока рекомендацій.
У Женеві, де 24 жовтня 2012 року відбулося засідання Ради, де Україні представили вже 145 рекомендацій.
"Кількість рекомендацій не є прямим показником поліпшення або погіршення ситуації в країні. Однак якісний аналіз рекомендацій говорить про те, що Україна стає цікавою для країн учасниць ООН", – підкреслила Щербініна.
Рекомендації ООН для України розділені на п'ятнадцять розділів. Майже половина всіх рекомендацій припадає на три розділи: «Верховенство права», «Права дитини» та «Боротьба з дискримінацією та забезпечення толерантності».
Як сказано в документі, Україна взяла на себе зобов'язання «розглянути наступні рекомендації і відповісти на них в розумний строк, але не пізніше двадцять другої сесії Ради ООН з прав людини, яка пройде в березні 2013 року».
Як відомо, рекомендації ґрунтувалися на зведеному звіті ООН про права людини в Україні, а також на доповідях неурядових організація, серед яких Міжнародна амністія, Українська Гельсінська спілка, Репортери без кордонів та Донецький меморіал.
Універсальний періодичний огляд – це новий механізм моніторингу прав людини, в рамках якого кожна зі 193 країн, що входять до ООН, раз на чотири роки звітує перед іншими країнами про дотримання прав людини. Вперше Україна пройшла процедуру УПО в 2008 році.