The Economist: Меркель привезе Путіну затятого критика його політики

9 Листопада 2012, 15:13

«Що характерно для Меркель, те що вона не дозволить особистим жестам зруйнувати дипломатію. Як виходець з колишньої Східної Німеччини (і дочка пастора) вона повинна мати особисті сумніви щодо Путіна, який закінчив свою кар’єру КГБіста в Дрездені. Але вона придушує їх більше ніж, президент Німеччини Йоахім Гаук – теж колишній східний німець та пастор. Для пані Меркель двосторонні відносини були переважно справою без емоцій щодо купівлі газу з Росії та продажу німецьких машин.

Втім це змінилося, що стане ще раз ясно під час її зустрічі з Путіним у Москві на Петербурзьких діалогах наступного тижня. Цей форум, створений в 2001 році за часів правління Шрьодера-Путіна, має на меті дружній обмін між бізнесменами, академіками та політиками. Один з німців, який їде з Меркель – Андреас Шокенгоф, котрий очолить робочу групу з «громадянського суспільства», – пише видання.

За словами The Economist, присутність Шокенгофа роздратує Путіна.

«Він – не лише лідер партії Християнсько-демократичної партії Меркель у парламенті, але і її спеціальний посланник з неурядових російсько-німецьких відносин. З того часу як Путін в травні знову став президентом Шокенгоф критикує його напади на громадянське суспільство. Він піддав критиці переслідування Путіним благодійних організацій і груп, нові закони проти демонстрацій і свободи слова і ув'язнення двох жінок з панк-групи Pussy Riot, які влаштували акцію протесту в головному соборі Москви.

Шокенгоф каже, що посол Росії в Берліні скаржився, коли він розкритикував Путіна. Тоді Міністерство закордонних справ Росії стало «дуже, дуже злим». Не зважаючи на це він підготував документ зі своєю позицією  для парламенту…Минулого місяця росіяни звинуватили Шокенгофа у зведенні «наклепу» своїми зауваженнями про Путіна, і зазначили, що більше не визнаватимуть його повноваження виступати від імені уряду.

Німеччина могла б проігнорувати цей коментар, але на диво не стала. Прес-секретар Меркель Штефен Сайберт заявив, що російська критика їх здивувала, і справою уряду є, вирішувати хто від його імені говорить. Меркель може нарешті показати свої справжні наміри, навіть якщо німецьке впливове проросійське лобі з усіх сил намагається применшити таке враження», – пише видання.