Зокрема, експерт зазначає, що міжнародні відносини між США з Україною суттєво не зміняться.
«Переміг президент, який займав цю посаду останні 4 роки, тому говорити про зміни (у відносинах між Україною і США – Ред.) трошки неточно. Питання: в якій формі розвиватиметься ця спадкоємність від першого терміну до другого. Щодо цього, думаю, значно більше відповідей лежить в Україні, ніж в США. Саме ситуація в Україні стає більшою мірою визначальною, враховуючи те, яку роль США надають внутрішньополітичним процесам у таких країнах як Україна. Зокрема, на перший план виходять збереження демократичних процесів, і саме певні суттєві проблеми з демократією будуть серйозно визначати в значно більшою мірою, ніж раніше, порядок денний США щодо України. Сполучені Штати продовжуватимуть активно наголошувати на необхідності збереження демократичного ладу в Україні і верховенства права», – зазначив він.
На думку експерта, відносини України і США зберігатимуться на «робочо-мінімальному рівні».
«Якби Україна з погляду США була успішною країною, в якій більшого ефекту набули демократичні, ринкові реформи, можливо, цей інтерес був би більшим. Оскільки Україна зараз нічого не може продемонструвати з цього приводу, тому ці відносини зберігаються на рівні робочо-мінімальному, тобто де налагоджені напрямки співпраці, вони безумовно тривають», – додав Сушко.
Водночас він наголошує, що важко робити прогнози стосовно міжнародних відносин України і США, оскільки «ускладнений діалог на найвищому рівні».
«Важко передбачати певне розширення порядку денного і появу нових ініціатив через те, що рівень довіри, задоволення сторін і особливо репутація України з боку США є насьогодні негативна. Тому зрозуміло, що не йдеться про розширення співпраці», – пояснив він.
Сушко прогнозує, що візити на найвищому рівні країни все ж не збільшаться.
«Їх (зустрічей Віктора Януковича і Барака Обами – Ред.) і так практично немає. Це символічні зустрічі. Такі зустрічі все ж можуть мати місце, але американська сторона дуже чутливо ставиться до будь-яких піарівських спроб використання цих зустрічей з метою самореклами української сторони. І в майбутньому вочевидь президенту буде складно навіть перетнутися з президентом США. Хоча безумовно на дещо нижчому рівні профільних відомств діалог триватиме незалежно від цих обставин», – вважає експерт.
Нагадаємо, Барак Обама здобув перемогу на президентських виборах у США.
Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що після виборів політика США щодо України не зміниться.
Колишній посол України в США, дипломат Юрій Щербак вважає, що Україна зараз на 200-му місці серед американських пріоритетів.