«Вибори, що відбулися, знову продемонстрували, що виборча система США, яка формувалася два сторіччя тому, багато в чому не відповідає сучасним демократичним стандартам. Це, зокрема, стосується непрямого обрання президента через колегію вибірників, позбавлення виборчих прав великої кількості американців, відсутність єдиного реєстру виборців і загальнофедеральної системи підрахунку голосів», – сказав Лукашевич.
Також він відзначив, що гостро стоїть питання про належне спостереження за виборами.
За його словами, в Техасі місцева влада, порушуючи міжнародні зобов'язання США, відмовилися допустити на виборчі дільниці представників моніторингової місії ОБСЄ, погрожуючи їм арештом. Так само вчинили у ряді інших штатів.
«У Держдепартаменті такий підхід узяли під захист, хоча від інших країн Вашингтон вимагає безумовного доступу іноземних спостерігачів до місць голосування», – наголосив Лукашевич.
Він переконаний, що виборчій системі США далеко до еталону, яким її прагнуть представити американські політики, що охоче критикують багато інших країн за недоліки в розвитку демократії, але вважають за краще не помічати власні очевидні вади. При цьому Лукашевич зазначив, що РФ готова до конструктивної спільної роботи після переобрання Президента Барака Обами на другий термін.
Нагадаємо, 6 листопада у США відбулися вибори президента. Перемогу на виборах здобув чинний президент Барак Обама, набравши 281 голос вибірників при необхідних 270.
Зокрема, Обама завоював голоси 281 вибірника, Мітт Ромні – 201. До останнього в гонці лідирував Ромні.
Його суперник Мітт Ромні вже визнав свою поразку і привітав Обаму з перемогою.