На думку експерта, приїзд Мельниченка пов’язаний з різними причинами.
«З одного боку я не виключаю, що було запрошення від Генпрокуратури дати свідчення. Мельниченко публічно погодився це зробити – я маю на увазі по справі Щербаня. І, можливо, вирішуючи, їхати чи не їхати в Україну, Мельниченко покладався на певні гарантії, які йому давали чи обіцяли в Генеральній прокуратурі», – сказав експерт.
«Але, як виявилося, були інші сили, з іншими намірами і інтересами. Мені здається, що Мельниченко недооцінив тих людей, які не зацікавлені були в тому, щоб він повертався, щоби знову була актуалізована тема плівок Мельниченка, але вже по іншій справі, справі Кучми», – зазначив він.
Крім того, політолог вважає, що «Мельченко хотів засвітитися перед виборами».
«Він людина дуже авантюрна. Він вже звик до уваги журналістів. Я б сказав, став таким медіанаркоманом. Він не може вже без уваги журналістів, без уваги мас-медіа. Хоче, щоб у нього брали інтерв’ю, хоче світитися на стрічках новин. І передвиборна ситуація дає для цього потужний інформаційний привід», – пояснив Фесенко.
«Плюс ще один такий вже особистий чинник – його подруга, громадянська дружина балотується в народні депутати. Можливо, він їй хотів допомогти інформаційно», – не виключає експерт.
«Так що тут відразу декілька причин могли спрацювати. Але він знов-таки недооцінив того, що справи проти нього не закриті і що він може опинитися під пресом інших правоохоронних структур», – наголосив Фесенко.
«Фактично, мені здається, він став заручником боротьби конфлікту інтересів різних людей, різних правоохороннних структур, які переслідують різні інтереси», – додав він.
Фесенко не виключив, що Мельниченко може зробити якісь заяви: «Ну і що? Розумієте, навіть заяви по справі Тимошенко – замало одних заяв. Треба пред’явити самі плівки, сам запис розмов щодо вбивства Щербаня. Але і цього замало. Тому що це, скажем так, не буде юридичним доказом, оскільки є рішення Конституційного суду з цього приводу».
З іншого боку, наголосив Фесенко, «це лише ланцюжок до свідчень тих людей, які брали участь в цих розмовах».
«Між іншим, я не виключаю, що Леонід Данилович (Кучма – Ред.) не в захваті від такої перспективи. Тобто з одного боку його і його юридичну команду не влаштовує те, що Мельниченко знову може торкатися вбивства Гонгадзе, причетності Кучми і т.д. а з другого боку, думаю, він не в захваті бути свідком по справі Тимошенко. Він не хоче втручатися в це, тому що йому це не дуже приємно. Так що тут вже теж не співпадають інтереси впливових людей, не тільки по справі Тимошенко, але і по ній також», – зазначив політолог.
Нагадаємо, 24 жовтня СБУ повідомила, що затримала Мельниченка в аеропорту «Бориспіль».
У той же день перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін повідомив, що Мельниченко почав роботу зі слідчими ГПУ. За словами Кузьміна, Мельниченко почав співпрацювати з ним особисто.
У червні 2011 року була поновлена кримінальна справа проти Мельниченка. Проти нього висунуті звинувачення в перевищенні посадових повноважень, розголошенні державної таємниці та створенні «штучних доказів звинувачення».