«Жодна країна не була більш пов’язаною з проблемними статками Газпрому, ніж Україна. І жодна країна не мала так мало успіху у боротьбі з Газпромом. Україна просто є занадто важливою для російської енергетичної політики і для потоку грошей, який ця політика підтримує.
Впродовж десятиліття Газпром та його доходи були найважливішою фінансовою підтримкою системи, побудованої Владіміром Путіним. Тепер ця підтримка зіткнулась з проблемами через різке зниження цін на газ у всьому світі. Але ще не ясно чи забезпечить це полегшення Україні. По суті, Росія використовує енергетичні біди України для того, щоб надійно закріпити країну в орбіті Москви», – зазначає американське видання.
«Відносини були складними майже з самого початку незалежності 21 рік тому. Двічі Газпром відрізав подачу газу до України. Газпром широко розглядають як головну рушійну силу корупції тут (в Україні – Ред.)…І Газпром був найважливішим інструментом часто агресивної політки Путіна щодо великого сусіда Росії», – додає The Washington Post.
Україна, яка сильно залежить від природного газу як палива, «з тріском провалила» свої зусилля виліпити інтелектуальну енергетичну політику. Про це йдеться в останньому звіті U.S.-Ukraine Foundation на чолі з колишнім топ-менеджером Chevron, а нині експертом в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень Едвардом Чоу.
«Основною причиною є непрозорі ділові практики, що ведуть до поширеної та масової корупції в енергетичному секторі», – зазначив Чоу у звіті.
«Перед лицем величезних витрат (на нові трубопроводи в Європі – ред..) експортний бізнес Газпрому розпилюється. Це дає більшості європейських покупців ширший простір для переговорів. Але це може змусити Газпром ще більше тиснути на Україну, яка може стати останнім полоненим ринком», – йдеться в статті.