НОВИНИ

Американський експерт: Україна йде на газові переговори з Росією неозброєною

На відміну від російської сторони, український уряд ніколи заздалегідь відповідним чином не готувався до газових переговорів. Про це заявив старший науковий співробітник програми з енергетики та національної безпеки Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні Едвард Чоу під час зустрічі в книгарні «Є».

«Можливості (для перегляду ціни на газ - Ред.) були втрачені після Харківських угод. І президент (Янукович – Ред.), а не попередній уряд підписав цю угоду з власної волі. Росіяни переглядали угоди з німцями, італійцями, французами, з будь-ким іншим у світі. Тому ідея про те, що росіяни не змінюють ціну – це нонсенс. Але причина, чому вони її переглядали – це те, що ті країни мають альтернативи», - зазначив експерт у відповідь на питання щодо ймовірності перегляду ціни на газ з Росією.

«Проблема, яку я бачу – це те, що російський уряд розробляє стратегію щодо того, що робити під час газових переговорів з Україною за кілька місяців чи може років наперед. Український уряд ніколи не готовий. І під час попередніх переговорів ми бачили, що коли час переговорів наближався, уряду радили готуватися, вибудовувати свою лінію, найняти консультантів та фінансистів, які б підрахували найкращі варіанти. Але Україна цього не робить. Газпром наймає найкращих лондонських юристів, яких тільки можна знайти, для того, щоб укласти газові угоди. А Україна йде на переговори без зброї і очікує отримати добру угоду. Я не знаю, чому вона так діє, але думаю, що зараз прийшов час суспільству поставити уряд перед відповідальністю за такі угоди», - заявив Чоу. 

Довідка Тижня. Едвард Чоу – старший науковий співробітник програми з енергетики та національної безпеки Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні. Має понад 30-річний стаж роботи в нафтовій промисловості, з них 20 років – у корпорації Chevron. Працював в Азії, Південній Америці, Європі, в колишніх радянських республіках. Брав участь в переговорах щодо укладення багатомільярдних контрактів. Був радником американського та іноземних урядів, мультинаціональних корпорацій, міжнародних фінансових інституцій. Його спеціалізація – інвестиції в нафтову та газову промисловість на ринках, що розвиваються.газ, газові переговори, Газпром

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.