19 жовтня представники опозиційних партій підписали угоду про створення коаліції демократичних сил в наступнму парламенті. Підписи під документом поставили Юрій Гримчак (Народна самооборона), Анатолій Гриценко (Громадянська позиція), Олександр Турчинов (ВО «Батьківщина»), Арсеній Яценюк (Фронт змін), Борис Тарасюк (Народний рух України), Сергій Соболєв (партія «Реформи і порядок»), В’ячеслав Кириленко (партія «За Україну!»), Олег Тягнибок (ВО «Свобода»). До опозиційної угоди не долучився лідер УДАРУ Віталій Кличко.
Згодом, заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов пояснив дії Кличка тим, що він є «політиком-початківцем».
Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок після церемонії заявив, що Віталій Кличко може стати "найбільшим розчаруванням для українців".
УДАР, в свою чергу, закликав опозиційні партії не брати прикладу з Партії регіонів та припинити взаємну критику.
У п’ятницю Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ оприлюднило проміжний звіт, у якому спостерігачі зазначили, що виборча кампанія в Україні характеризується зловживанням адмінресурсом, обмеженим висвітленням кампанії у ЗМІ і розглядом ЦВК скарг про виборчі порушення за зачиненими дверима. Документ охоплює період кінця вересня – середини жовтня. За цей час спостерігачі відвідали понад 80 передвиборних заходів і зробили висновок, що найбільш помітну кампанію проводить Партія регіонів та її кандидати. Наступними за рівнем активності є Об´єднана опозиція-«Батьківщина» та «УДАР». Спостерігачі відзначають зловживання адміністративним ресурсом у більше, ніж десяти областях України. Більшість таких випадків – на підтримку Партії регіонів або її кандидатів. Попередні результати моніторингу ЗМІ, який провела Місія спостерігачів ОБСЄ, свідчать, «що обсяги висвітлення кампанії у новинах та інформаційних випусках обмежені, і стосується це найпопулярніших телеканалів».
Прем’єр-міністр України Микола Азаров, у свою чергу, заявив, що спостерігачі від ОБСЄ не помітили порушень під час виборчої кампанії в Україні.
19 вересня стало відомо, що прокуратура виявила документи, що підтверджують масовий підкуп виборців на території Луганської області. За словами представника обласної прокуратури,, «документи, що підтверджують масовий підкуп виявлено під час обшуків проведених в містах Луганськ, Лисичанськ, Попасна, Стаханов. Також він зазначив, що обшуки проводилися в рамках кримінальної справи, порушеної 11 жовтня прокуратурою міста Стаханова (Луганська область) за фактом підкупу виборців в Стаханові. На сьогоднішній день затримані і дають свідчення дві людини. Організатори злочину переховуються і оголошені в розшук. Фігурантів злочину вже кілька сотень і щодо них ведуться слідчі дії. Керівник слідчого управління відмовився назвати, щодо якого з кандидатів у депутати ведуться слідчі дії.
Також 19 жовтня екс-прем’єр Юлія Тимошенко написала президенту Януковичу відкритого листа, в якому просила його публічно відповісти на три запитання, які виклала у тексті звернення. Головною причиною для його написання стали відеозаписи з камер у палаті екс-прем’єра.
Також у тексті листа Тимошенко підтвердила «автентичність цих матеріалів (відеозапису – Ред.) на 90%».
І 19 жовтня стало відомо, що Пекін заявив, що надсилає кораблі військово-морського флоту і авіацію в той район Східнокитайського моря, де розташовані острови, за які ведеться суперечка між Китаєм та Японією. Це рішення стало черговим кроком у розпалюванні конфлікту, який виник через рішення Японії купити у приватних власників спірні острови, які в Японії називають Сенкаку, а в Китаї -Дяоюйтай. Кореспондент ВВС в Токіо вважає малоймовірним те, що 11 китайських кораблів спробують увійти в акваторію, яка перебуває під контролем Японії.Однак, за його словами, жодна зі сторін не планує відступати. Це вперше, коли до вирішення конфлікту залучені не прибережні патрульні катери, а військові кораблі.