НОВИНИ

Спостерігачі від ОБСЄ зафіксували зловживання адмінресурсом і незадовільну роботу ЗМІ та ЦВК

Виборча кампанія в Україні характеризується зловживанням адмінресурсом, обмеженим висвітленням кампанії у ЗМІ і розглядом ЦВК скарг про виборчі порушення за зачиненими дверима. Про це у своєму звіті повідомило Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ.

Проміжний звіт спостерігачів від ОБСЄ охоплює період кінця вересня - середини жовтня. За цей час спостерігачі відвідали понад 80 передвиборних заходів і зробили висновок, що найбільш помітну кампанію проводить Партія регіонів та її кандидати. Наступними за рівнем активності є Об´єднана опозиція-«Батьківщина» та «УДАР».

Спостерігачі відзначають зловживання адміністративним ресурсом у більше, ніж десяти областях України. Більшість таких випадків - на підтримку Партії регіонів або її кандидатів.

Попередні результати моніторингу ЗМІ, який провела Місія спостерігачів ОБСЄ, свідчать, «що обсяги висвітлення кампанії у новинах та інформаційних випусках обмежені, і стосується це найпопулярніших телеканалів». Спостерігачі вважають, що «це може негативно вплинути на можливість виборців ознайомитись з різними політичними поглядами».

Крім того, «Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не відстежує дотримання мовниками законодавчих положень щодо забезпечення об´єктивного та збалансованого висвітлення учасників виборчих перегонів».

«Упродовж звітного періоду ЦВК отримала 25 скарг щодо порушень у ході передвиборної кампанії та непрямого підкупу виборців», – повідомляють удокументі. Спостерігачі відзначили вчасний розгляд скарг, але звернули увагу на те, що «обговорення відбувається за зачиненими дверима». Вони також наголосили, що постановам «бракує достатньої фактичної бази та юридичного обґрунтування».

«Окружні та апеляційні адміністративні суди відхилили більшість скарг, проаналізованих Місією спостереження, з формальних підстав або внаслідок відсутності доказів», – зазначають у звіті. – «У деяких випадках суди застосовували необґрунтоване, занадто вузьке або непослідовне тлумачення закону».

Як відомо, Місія спостереження за виборами була створена Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ 12 вересня 2012 року. До складу цієї місії входить основна група експертів з 20-ти осіб, які працюють у Києві та 90 довгострокових спостерігачів, які почали працювати по всій Україні 19-20 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.