Виборчі дільниці розпочали роботу о 7:00 за місцевим часом і працюватимуть до 20:00.
У парламентських виборах бере участь 17 партій і одна коаліція чотирьох партій. На місця в новому парламенті претендує 1 тис. 927 кандидатів, серед них – 127 парламентаріїв сейму нинішнього скликання.
У багатомандатному окрузі вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брало участь більше однієї чверті всіх виборців. Список кандидатів партії бере участь у розподілі мандатів, якщо за нього проголосувало не менше 5% виборців, які взяли участь у голосуванні.
Кандидат вважається обраним в одномандатному окрузі, якщо у виборах брало участь не менше 40% всіх виборців цього округу, якщо цей кандидат отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у виборах, або якщо при низькій явці кандидат набрав одну п'яту голосів усіх виборців округу.
Якщо члена сейму не обрали у першому турі, то через два тижні проводиться другий тур, в якому беруть участь два кандидати, які отримали найбільше голосів.
Разом з парламентськими виборами проходить рекомендаційний референдум про будівництво в Литві нової АЕС. Питання у бюлетені референдуму звучить так: "Я підтримую будівництво нової атомної станції в Литовській Республіці". Виборці можуть вибрати один з двох варіантів відповіді – "так" або "ні".
Рекомендаційний референдум вважається таким, що відбувся, якщо в ньому взяло участь більше половини громадян, що володіють виборчим правом. Якщо у референдумі взяло участь більше половини громадян і прийняття конкретного рішення підтримало не менше половини виборців, що голосували – рішення вважається прийнятим. Якщо проголосує менше половини громадян, він вважатиметься таким, що не відбувся, а думка громадян, висловлену під час референдуму, можуть взяти до уваги при обговоренні проектів законів чи інших правових актів у сеймі.
Правом голосу на цих виборах до сейму і на референдумі володіє 2 млн 579 тис. громадян Литви. З них близько 14 тисяч зареєструвалося для голосування за кордоном.
Як повідомлялось, експерти вважають, що результатом парламентських виборів у Литві може стати зміна влади, яка відкриває шлях для посилення впливу на неї Москви.
Читайте також: Литву штовхають в обійми Кремля