НОВИНИ

Росія спекулює на конфлікті між Польщею та Литвою

Поки литовці з поляками мають найгірші в Євросоюзі відносини, Росія пропонує «співпрацю» і тим, і іншим, надалі розсварюючи їх. Про це пише Роман Кабачій у черговому номері «Українського тижня».

Так, автор вказує на те, що нещодавно Польщі було запропоновано допомогти зі спорудженням атомної електростанції в Калінінградській області, яка так чи інакше конкуруватиме з ідеєю побудови нової станції в литовському Вісагінасі замість закритої два роки тому Ігналінської АЕС.

«Оскільки північ Польщі й так потерпає від браку електроенергії, а відносини з Литвою не найкращі, не виключено, що поляки погодяться на пропозицію Кремля», - пише Кабачій.

Автор зазначає, що натомість коли найбільший нафтопереробний польський концерн ORLEN викупив нафтопереробний завод у литовському Можейкяї, російська «Транснефть» одразу ж перекрила поставки нафти. ORLEN довелося шукати можливості транспортувати її морським шляхом.

Як пише автор подібні литовсько-польські конфлікти «підживлюють хибні уявлення частини польської еліти про розклад сил у регіоні, підштовхують до спроб натиснути на сусідів, щоб «розрубати» давні непорозуміння».

«На цьому тлі, вміло граючи на велико­державних комплексах деяких представників польського істеблішменту, російська сторона створює сприятливі умови для реалізації своїх інтересів у регіоні – часто всупереч інтересам інших країн», - пише Кабачій.

При цьому, за словами автора, «тверезо мислячі люди і в Литві, і в Польщі усвідомлюють це».

Полька шляхетського походження з Литви, зірка польської тележурналістики Марія Пшеломєц так коментує ситуацію: «У польсько-литовських відносних зараз така ситуація, як у кішки з собакою, які постійно гарчать один на одного. Була б моя воля, я б їх як ото взяла за шкірки, та й порозкидала б у різні боки! Бо де двоє сваряться, там третій зискує».

Детальніше читайте у статті «(Не)спільна справа» у №39 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.