Християни східного обряду святкують Покрову Пресвятої Богородиці

14 Жовтня 2012, 10:59

Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році у константинопольському Влахернському храмі.

У давнину з дня Покрови починалися весілля, а дівчата цього дня ходили до церкви молитися про швидке заміжжя. За народною прикметою, чим більше снігу випаде на Покрову, тим більше весіль можна буде чекати в майбутньому році.

Історія свідчить, що в 910 році під час вторгнення сарацинів у межі Візантійської імперії, св.

Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній, перебуваючи в 1-й день жовтня (14 жовтня за новим стилем) у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенощного недільного співу бачили в повітрі явлення Пресвятої Діви Богородиці. Вона зняла зі своєї голови покрову і накрила нею тих, хто молився у храмі, захищаючи людей від ворогів видимих і невидимих. Явлення спершу прославили віряни церкви, а потім жителі всього Константинополя.

Мешканці міста, почувши про це диво, почали сподіватися, що Бог за молитвами Заступниці позбавить їх від нашестя сарацинів. Незабаром після явлення Пресвятої Богородиці їх вигнали з Константинополя.

У Влахернській церкві збереглася пам'ять про дивне явлення Богоматері, але грецька церква це свято не відзначає.

Покрова Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань. Цього дня віруючі просять у Цариці Небесної захисту та допомоги.

Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Тому саме цього дня козаки теж відзначають своє свято.

Як повідомлялось, 27 вересня християни східного обряду святкували Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Нагадаємо, 21 вересня православні та греко-католики в Україні святкувалиРіздво Пресвятої Богородиці.

Читайте також: Кого захистить Покрова