«Істотний брак політичного плюралізму на телебаченні викликає значне занепокоєння; він потребує негайних дій, що визначать чіткі процедури, яких дотримуватимуться ЗМІ для збалансованого висвітлення виборчого процесу. Крім того, існує потреба в інституції, що матиме повноваження стежити за відповідністю правилам та своєчасно усуватиме можливі проблеми», – йдеться у заяві.
Окрім цього, представники ЄС заявляють про «нагальну потребу у забезпеченості прозорості в діяльності ЦВК для роз’яснення деталей, що стосуються складу окружних і дільничних виборчих комісій, а також для розв’язання проблеми перетинання компетенцій у процесі розв’язання суперечливих питань під час виборів».
«Окрім того, ми повторно висловлюємо жаль з приводу того, що судові процеси, які засвідчили відсутність шанування міжнародних стандартів, призвели до усунення представників опозиції від участі у парламентських виборах», – йдеться в заяві.
Представники ЄС також зазначають, що парламентські вибори стануть «лакмусовим папірцем для підтвердження демократичних амбіцій України».
«Закон про вибори, який було ухвалено у листопаді 2011 році, має шануватися повною мірою і бути використаний у спосіб, що підтверджуватиме впевненість у чесності виборчого процесу. Усі партії та кандидати мають скористатися перевагами єдиних правил гри та сприятливих умов на виборах», – йдеться в заяві.
Європейські високопосадовці привітали заяву української влади щодо готовності працювати у тісній співпраці з Місією зі спостереження за виборами ОБСЕ/БДІПЛ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі/Бюро з демократичних інститутів і прав людини), а також закликали неухильно дотримуватися висновків місії.
Нагадаємо, глава місії спостерігачів ENEMO Пітер Навотни заявляв про жорстку конкуреції в мажоритарних округах, тиск на ЗМІ і непрозоре формування виборчкомів як найголовніші проблеми нинішніх виборів в Україні.