Вирок решті учасницям гурту, засудженим за хуліганство, залишився без змін.
Під час розгляду скарги на вирок Pussy Riot засуджені учасниці гурту заявили, що не хотіли образити віруючих своїм антипутінським "панк-молебнем". Як пояснила Альохіна, їхній протест був проти "зрощування церковних і політичних еліт".
"Ми сидимо за політичні переконання. Я повторюю це 50 разів, але трошки дивно, що нас не чують", – сказала вона.
На початку засідання суд відхилив два клопотання захисту. Адвокат засуджених Віолета Волкова зажадала провести повторну психолінгвістичну експертизу, оскільки попередню виконував юрист Ігор Понкін, який не є ні психологом, ні лінгвістом, що, за її словами, є порушенням процедури.
Саме на підставі цієї експертизи, яку провели на стадії слідства, акцію в храмі кваліфікували як хуліганство на грунті релігійної ненависті.
На клопотання одного з адвокатів Pussy Riot Миколи Полозова про виклик до суду свідків також було надано відмову.
Підсудні використовували зал Мосміськсуду для заяв про політичний характер кримінальної справи і для заочної відповіді на слова президента Владіміра Путіна.
"Хочу сказати про Путіна, який заявив, що нам правильно "вліпили двушечку": думаю, наша назва, яку він не зміг вимовити по-російськи, – "бунт кицьок " – менш непристойна, ніж його слова про те, що ворогів треба мочити в сортирі", – звернулася пані Альохіна до російського президента.
Нагадаємо, 7 жовтня президент Росії Владімір Путін сказав, що вважає справедливим вирок учасницям гурту Pussy Riot.
17 серпня суд у Москві засудив трьох учасниць гурту PussyRiot до двох років позбавлення волі у колонії загального режиму, визнавши їх винними в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті». Причиною стала акція 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».
Читайте також: Справа Pussy Riot нагадує справу Бейліса, «перезавантажену» в епоху Путіна