Посол ЄС: В Україні є політв’язні

9 Жовтня 2012, 13:46

"Політв’язні в Україні є, і це твердження можна навіть почути від осіб, які близько пов’язані з нинішнім табором влади. Цю проблему обговорюють і українські політики, і всі політики ззовні, партнери України. Діалог з Україною ведеться на різних політичних рівнях, і в мене складається враження – нині влада України вже дедалі більше усвідомлює, що затягування цієї ситуації робить з України в’язня цієї справи. І так само, як Юлія Тимошенко є в’язнем, так і Україна стає в’язнем Юлії Тимошенко", – заявив він.

Водночас, за словами посла, серед політиків в Європі не вживають порівняння України з Білоруссю.

"Дехто стверджує, що коли не відбудеться поглиблення взаємовідносин з Євросоюзом, то Україні погрожує білоруський сценарій, такий авторитаризм. Але навіть серед політиків опозиції – дуже рідко можна почути такі погляди", – зазначив Томбінський.

Він також повідомив, що увага прикута до парламентських виборів в країні, а українське питання буде обговорено в раді міністрів закордонних справ ЄС в Брюсселі 14 листопада, де може розглядатися і питання санкцій.

Однак Томбінський підкреслив, що представництво ЄС в Україні не працює за сценарієм санкцій.

"Я, починаючи свою роботу з перспективою 4-ох наступних років вивчання взаємин між ЄС та Україною, намагаюся зосередитись на тому, що можна зробити, а не що можна "заморозити" у взаєминах між ЄС та Україною. Проте можливі рішення щодо розв’язки, про яку ви говорите, належать політикам", – зазначив він.

Посол також повідомив, що на даний час немає ніякого рішення щодо проведення саміту Україна-ЄС, який раніше був щорічним, і в цьому питанні слід почекати завершення виборів в Україні.

"Проте, водночас я хочу сказати, немає ніякого рішення, що саміт не відбудеться, отже, справа залишається відкритою. Дата зустрічі на верхах залишається невизначеною, оскільки нині немає для цього відповідних умов", – зазначив дипломат.

Нагадаємо, 3 жовтня ПАРЄ прийняла резолюцію, яка визначає термін «політичний в'язень». У документі, зокрема викладено 5 критеріїв, які можуть визначити, що той чи інший громадянин є політв'язнем. При цьому Асамблея закликала всі країни – члени Ради Європи, в яких є підозри на наявність політв'язнів, переглянути справи таких осіб.

Українські правозахисники вважають, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко є політичним в’язнем.